Aktualności Wydarzenia

Misyjna Niedziela

Misje zaczynają się wtedy, kiedy zaczynamy widzieć coś więcej niż tylko czubek własnego nosa – takie słowa popłynęły z ust ks. Kazimierza Stempniowskiego, wieloletniego misjonarza w Boliwii. W Niedzielę Misyjną – w naszej parafii – opowiadał on o misjach i pracy na kontynencie południowoamerykańskim. W przybliżeniu misyjnej tematyki pomagała mu również świecka misjonarka i wolontariuszka z naszej diecezji, pani Agata Kamińska, która przez kilka lat pracowała na misjach, a niedawno wraz z dwoma innymi wolontariuszkami pomagała ks. Kazimierzowi w misyjnej pracy, w boliwijskim San Ramon.

W czasie misyjnego spotkania można było nie tylko posłuchać o misjach, ale również zobaczyć misyjną wystawę ukazującą codzienne życie w Boliwii, piękne stroje, a także różne przedmioty przywiezione z tego południowoamerykańskiego kraju.

W czasie południowej Mszy św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z panią Katechetką przygotowały oprawę liturgii mszalnej, prezentując się przy tym w pięknych strojach, reprezentując przez to swoich rówieśników ze wszystkich kontynentów. W godzinach popołudniowych zaś pod przewodnictwem ks. Kazimierza zostało odprawione nabożeństwo różańcowe, z misyjnymi rozważaniami.

W ten sposób rozpoczęto przeżywanie Tygodnia Misyjnego, który jest świętowany w całym Kościele corocznie, od przedostatniej niedzieli października.

O autorze

Janusz Talik

Zostaw komentarz