Wspólnoty

Rycerstwo św. Michała Archanioła

Wspólnota  Rycerstwa Św. Michała Archanioła jest grupą modlitewną w naszej parafii od 2005r. Patronem Rycerstwa jest Święty Michał Archanioł.

Celem Rycerstwa jest wynagrodzenie Bogu za grzechy ludzkości, wypraszanie nawrócenia grzesznikom oraz oddalanie wszelkiego zła i zagrożeń od Polski, Kościoła Katolickiego i całego świata.

PODSTAWOWYM OBOWIĄZKIEM RYCERZY jest dążenie do ciągłego trwania w stanie łaski uświęcającej, do częstego i pełnego uczestnictwa w Eucharystii (obowiązkowo w piątek), do przestrzegania postów i do wytrwałej modlitwy w intencji Kościoła katolickiego, Ojczyzny i całego świata.
Rycerze św. Michała Archanioła dla własnego ubogacenia duchowego spotykają się co miesiąc w każdy pierwszy poniedziałek  miesiąca o godz. 18:00 na Mszy Św. a następnie po Mszy Św. na katechezie i  spotkaniu modlitewnym w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

W diecezjalnym radiu „Anioł Beskidów” jest nadawana audycja św. Michała Archanioła w każdy czwarty piątek miesiąca  rano o  godz. 5:30 „Godzinki ku czci św. Michała Archanioła” i o godz. 14:15 do 15:00 audycja archanielska.

Opiekun:  ks. Krzysztof Bojan

O autorze

Maciej

Zostaw komentarz