Wspólnoty

Apostolstwo Dobrej Śmierci

Mottem Apostolstwa Dobrej Śmierci są słowa:
„Dobrze żyć – to wiele. Dobrze umrzeć – to wszystko!”

Apostolstwo Dobrej Śmierci jest zrzeszeniem modlitewnym, które przypomina o pilnej konieczności dobrego przygotowania się do ostatecznego spotkania z Bogiem.

Wstąpienie do Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci stanowi dla każdego najlepszą gwarancję dobrej śmierci. Jest ono dobrym wykorzystaniem czasu, jakiego Miłosierny Bóg użycza każdemu człowiekowi.

Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci przy parafii św. M.Kolbe istnieje już 14 lat i skupia 820 członków. Zadaniem naszym jest rozpowszechnianie tego dzieła wśród rodzin i realizowanie jego apostolskiego programu. Celem jest uświęcenie członków przez życie w łasce uświęcającej i przygotowanie się na dobrą, szczęśliwą śmierć i życie wieczne.

W każdą trzecią sobotę miesiąca o godzinie 8.00 odprawiana jest Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków ADŚ. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólne odmawianie różańca do 7 Boleści Matki Bożej, składającego się z 7 tajemnic, w których rozważamy najboleśniejsze momenty z życia Matki Bożej. Zelatorkami Stowarzyszenia są: Danuta, Helena i Katarzyna.

Więcej na www.apostolstwobielsko.pl

Opiekun: Ks. Tomasz Drabek

O autorze

Maciej

Zostaw komentarz