Wspólnoty

Grupa Misyjna

Grupa Misyjna spotyka się na Mszy Świętej w Papieskich Intencjach Ewangelizacyjnych, w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.00. Mszę św. poprzedza modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00.

 

Papieskie intencje modlitewne na rok 2021


Styczeń
Intencja ewangelizacyjna Braterstwo ludzkie
Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich. 


Luty
Intencja powszechna Przemoc w stosunku do kobiet
Módlmy się w intencji kobiet ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane. 


Marzec
Intencja ewangelizacyjna Sakrament pojednania
Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.


Kwiecień
Intencja powszechna Podstawowe prawa
Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc o podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet w przeżywających kryzys demokracjach. 


Maj
Intencja powszechna Świat finansów
Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami. 


Czerwiec
Intencja ewangelizacyjna Piękno małżeństwa
Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej, aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością


Lipiec
Intencja powszechna Przyjaźń społeczna
Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni. 


Sierpień
Intencja ewangelizacyjna Kościół
Módlmy się za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii. 


Wrzesień
Intencja powszechna Ekologicznie zrównoważony styl życia
Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują


Październik
Intencja ewangelizacyjna Uczniowie misjonarze
Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii. 


Listopad
Intencja powszechna Osoby cierpiące na depresję
Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję albo burnout znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie. 


Grudzień
Intencja ewangelizacyjna Katecheci
Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego, aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.

 

O autorze

Maciej

Zostaw komentarz