Aktualności Wydarzenia

Spotkanie wspólnot parafialnych

W Święto Maryi Matki Kościoła spotkali się przedstawiciele wspólnot, ruchów i stowarzyszeń działających w naszej parafii. W spotkaniu zainicjowanym przez Akcję katolicką wzięło udział kilkadziesiąt osób reprezentujących poszczególne grupy zaangażowane w życie Kościoła. Na początku wszystkich zgromadzonych przywitał proboszcz. Ks.Stanisław Wawrzyńczyk podziękował wszystkim za działanie na różnych polach parafialnej wspólnoty i za modlitwę. Przywołał najważniejsze wydarzenia wyznaczające rytm życia aleksandrowickiej parafii, m.in. obecność relikwii św. Melchiora Grodzieckiego, przygotowanie dzieci i młodzieży do sakramentów I Komunii Świętej i bierzmowania.

Później głos zabrali przedstawiciele poszczególnych wspólnot. Wyrazili m.in. protest wobec nasilających się ataków na Kościół i oprócz działań formalnych (np. pisemny protest Akcji Katolickiej w naszej diecezji) obiecali modlitewne zaangażowanie w tej sprawie. W krótkich relacjach przedstawili charakterystykę grup oraz podejmowane w parafii działa formacyjne apostolskie, modlitewne i charytatywne

Dzięki młodzieży spotkanie zwieńczyło śpiewanie pieśni w akompaniamencie gitary i akordeonu. Z kolei na stołach – za sprawą Akcji Katolickiej – nie zabrakło ciasta, kawy czy herbaty. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność.

O autorze

Piotr Bączek