Aktualności Wydarzenia

1,6 tys. młodych w naszym kościele!

Taka ilość uczniów szkół średnich Bielska-Białej uczestniczyła w tegorocznej edycji Duchowej rEwolucji. Ewangelizacja odbywała się 11 i 12 kwietnia. Młodzi podzieleni na dwie grupy wysłuchali specjalnej konferencji, świadectw i wspólnie się modlili.

Gościem tegorocznej Duchowej rEwolucji był ks. Andrzej Gołębiowski – salezjanin, który pełni funkcję dyrektora Redakcji Programów Katolickich TVP3 w Krakowie. Konferencja ks. Gołębiewskiego utkana była z serii przykładów z życia młodych ludzi, kapłan wezwał też uczniów do wyraźnego opowiedzenia się za Chrystusem. Spotkanie dopełniły śpiewy uwielbienia animowane przez członków Szkoły Ewangelizacji Cyryl Metody, na czele z ks. Przemysławem Sawą. Zwieńczeniem całości była adoracja Najświętszego Sakramentu i uroczyste błogosławieństwo. Na koniec młodych błogosławili obecni w naszej świątyni kapłani-katecheci.

Duchowa rEwolucja odbyła się w nasze parafii już po raz trzeci. Poza Bielskiem podobne spotkania zorganizowano w Cieszynie, Kętach, Czechowicach-Dziedzicach, Oświęcimiu. Ostatnie zaplanowano w maju dla uczniów żywieckich szkół. 

O autorze

Piotr Bączek