Ogłoszenia

2018.05.27 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dziś w naszym mieście MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY : o godz. 14.00 – Msza św. w katedrze św. Mikołaja, o godz. 15.00 początek przejścia do Parku Słowackiego. O godz. 16.00 Piknik Rodzinny organizowany przez Caritas diecezji bielsko-żywieckiej. Zachęcamy serdecznie do udziału !

Popołudniowe nabożeństwo majowe o godz. 16.30; zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa maryjne w kończącym się miesiącu. Na wieczornych nabożeństwach modlimy się słowami Nowenny do Opatrzności Bożej przed uroczystością 3-go czerwca. Msza św. wieczorna dziś o 17.00.

We wtorek, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

W środę, 30 maja – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona diecezji,

W czwartek, 31 maja – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu kończymy Maryjne nabożeństwa majowe,

W uroczystość Bożego Ciała zapraszamy na Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 7.30 procesja teoforyczna tradycyjną trasą. Po uroczystości wieczorem w dniach oktawy procesje dokoła kościoła, na które zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci pierwszokomunijne z rodzinami.

W piątek, 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy św.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, zapraszamy na Mszę św. „szkolną” o 16.30 wszystkie dzieci z racji przypadającego ich święta, a wszystkich do uczczenia Najświętszego Serca P. Jezusa na nabożeństwach pierwszo-piątkowych połączonych ze Mszą św. o godz. 8.00 i 18.00.

W sobotę Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny uczcimy szczególnie na Mszy św. o godz. 8.00 i nabożeństwie pierwszo-sobotnim po niej.!

Obchód chorych i seniorów parafii w pierwszą sobotę miesiąca, 2 czerwca /ksiądz Mariusz i ks. Janusz odwiedzą chorych w  swoich rejonach w piątek, 1-go czerwca od godz.8.45/. Zgłoszenia adresów
w zakrystii po Mszach św. lub kancelarii parafialnej do środy /w czwartek i piątek kancelaria będzie nieczynna/.

W przyszłą niedzielę, 3 czerwca, odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę do Skoczowa: o godz. 10.30. procesja z kościoła św. Piotra i Pawła w Skoczowie do krzyża przy papieskiej kaplicy na szczycie, gdzie Mszy św. z tegorocznymi neoprezbiterami będzie przewodniczył Ks. Bp Jubilat Tadeusz Rakoczy.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na potrzeby parafii. Po mszach przy wejściach kościoła zbiórka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej prosimy na spotkanie Rady w czwartek, 31 maja o godz. 18.00 na probostwie.

Ruszyły zapisy na XXVII Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę 6 – 11 sierpnia. Rozpoczęcie: Mszą św. w Hałcnowie o godz. 8.00; zakończenie na Jasnogórskim szczycie 11 sierpnia Mszą św. o godz. 13.30. Zapisy przez stronę internetową lub we wskazanych na plakacie w gablotach punktach do 13. lipca.

Rycerstwo Niepokalanej organizuje w dniach 24 – 26 sierpnia pielgrzymkę do Dębowca, Dukli, Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla. Zgłoszenia do 30 maja pod telefon podany w gablotkach.

W Międzyrzeczu Górnym powstał Ośrodek Terapii Uzależnień dla Kobiet. Informacje o Ośrodku znajdziemy na plakatach i stronie internetowej. Prosimy o przekazanie tej informacji, zwłaszcza osobom, dla których „kobiecy” profil Ośrodka może okazać się kluczowy.

Zachęcamy do sięgania po prasę ze stolików w kościele i jej lekturę.

Przypominamy o zaproszeniu cotygodniowym kawiarenki Emaus po Mszy św. o godz. 9.00 do niedzielnego południa.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz