Ogłoszenia

2018.05.20 – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Przeżywamy miesiąc Maryjnych Nabożeństw majowych. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej codziennie w naszym kościele o godz. 17.30, w niedziele i uroczystości o godz. 16.30 . Zapraszamy!

W poniedziałek, 21 maja – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Składka w tym dniu jest przeznaczona na Dom Matki i dziecka. W tym dniu Wspólnoty, grupy, ruchy, stowarzyszenia działające w naszej parafii zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i po niej na spotkanie w kawiarence EMAUS w budynku katechetycznym.

We wtorek, 22 maja, przypada 23 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w naszej diecezji (w Skoczowie, Bielsku-Białej i Żywcu).

W środę, 23 maja o godz. 17.00 Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania w czasie Mszy św. w naszym parafialnym kościele. W poniedziałek i we wtorek o godz. 18.45 w kościele spotkania kandydatów do przyjęcia Sakramentu. Zapraszamy na nie koniecznie wszystkich,
a parafian na liturgię w środę!

W czwartek, 24 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to zarazem Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach.

W piątek rozpoczynamy Nowennę do Opatrzności Bożej przed uroczystością – 3 czerwca.

W sobotę, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki w dniu ich święta. Pamiętamy w znakach miłości: modlitwie, bliskości, życzeniach, kwiatach, wszystkim, co przynosi ulgę i radość tym, którym tak wiele zawdzięczamy…

O godz. 10.00 w sobotę w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku-Białej, ksiądz biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Wśród nich będzie też diakon Jakub Kuliński, stażysta katechetyczny w naszej parafii. Polecamy Panu Bogu wszystkich kandydatów do święceń.

W niedzielę, 27 maja o godz. 10.30 uroczystość I Komunii św. dla dzieci SP nr 36. Próba przed uroczystością w czwartek o godz. 18.40. W sobotę, 26 maja o godz. 10.00 spowiedź dla dzieci i ich rodziców.

W przyszłą niedzielę, 27 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Osoby niewidome i ze znaczną wadą wzroku w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy bielskiej katedrze mają w przyszłą niedziele spotkanie. O godz. 9.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, a o godz. 10.00 Msza św.

Za tydzień w niedzielę Msza św. o godz. 14.00 w Katedrze pod przewodnictwem Księdza Biskupa rozpocznie w naszym mieście Marsz dla Życia i Rodziny. Przejdzie on spod Katedry do Parku Słowackiego, gdzie Caritas diecezji organizuje Festyn Rodzinny. O szczegółach informują plakaty gablot.

W jutrzejszy poniedziałek, 21. maja Caritas diecezjalna zaprasza na III Pielgrzymkę Chorych i Niepełnosprawnych do Hałcnowa. Początek o 13.30, Msza św. o 14.00. Szczegóły na plakatach.

Mężczyźni chętni pielgrzymować do Piekar za tydzień, 27 maja zgłaszają się w kancelarii parafii na Os. Karpackim.

Parafia nasza organizuje wyjazd młodzieży na czuwanie modlitewne na pola lednickie w dniach
1-3.czerwca br. Szczegóły o wyjeździe na plakatach i stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 2.czerwca. Wyjazd z naszej parafii o godz. 6.30. Koszt – 35,- zł. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.

Niedziela, 3.czerwca to dzień Pielgrzymki Diecezji na Kaplicówkę ku czci Świętego Jana Sarkandra. Pielgrzymkę rozpocznie o godz. 10.30. procesja z kościoła w Skoczowie do krzyża przy papieskiej kaplicy na szczycie. Dziś po Mszach św. chętnych do pielgrzymowania autokarem prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Jeśli będzie odpowiednia liczba chętnych, zamówimy autokar. Zachęcamy do pielgrzymowania.

Pallotyni zapraszają na film „Ignacy Loyola” 26. maja o godz. 20.00 w kościele przy Szpitalu Wojew.

W swoje progi po Mszy św. zaprasza kawiarenka Emaus.

Polecamy lekturę katolickich czasopism ze stolików w kościele za ławkami.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz