Ogłoszenia

2018.05.13 – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

Zapraszamy na nabożeństwa Majowe w naszym kościele przed wieczorną Mszą św.:
w dniach powszednich o godz. 17.30, w niedziele i uroczystości o godz. 16.30. Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego łączymy z modlitwami majowych nabożeństw maryjnych. Wieczorna Msza św. dziś o godz. 17.00.

W poniedziałek, 14 maja – święto św. Macieja, apostoła. W tym dniu przypada patronalne święto Papieskiego Dzieła Św. Piotra Apostoła. Po różańcu o 16.45 i wieczornej Mszy św. o 18.00 spotkanie formacyjne w budynku katechetycznym Rycerstwa Niepokalanej.

W środę, 16 maja – święto Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski,

W piątek, 18 maja – modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 do kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym w intencji czcicieli Bożego Miłosierdzia.

W sobotę, 19 maja o godz. 8.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę, 20 maja przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jak co roku Wspólnota „Miasto na Górze” zaprasza na nocne czuwanie przed Uroczystością. Czuwanie rozpocznie się w sobotę o godz. 20.00 i zakończy Mszą Świętą z modlitwą o uzdrowienie, której celebracja rozpocznie się około pół godziny po północy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę do I Komunii św. przystąpią dzieci ze SP nr 6 na Mszy św. o godz. 10.30. Próba dla dzieci na spotkaniu w czwartek, 17 maja o godz. 18.40. Spowiedź dzieci oraz rodziców przed uroczystością w sobotę, 19 maja o godz. 10.00. W dalszym ciągu będziemy
w środkowych rzędach ławek rezerwować miejsca dla dzieci w bieli…

Pielgrzymowanie, które proponuje nasza parafia w najbliższym czasie:

– wyjazd młodzieży na czuwanie modlitewne na pola lednickie w dniach 1-3.06.2018r. Szczegóły plakatach i stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

– pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 2 czerwca br. Z parafii wyjazd
o godz. 6.30. Zapisy w kancelarii parafialnej.

– diecezjalna pielgrzymka 3 czerwca na Kaplicówkę do Skoczowa. Początek uroczystości
o godz. 10.30 w kościele Św. Piotra i Pawła.

W dniach od 19 – 27. maja 2018r. Salwatorianie z Cygańskiego Lasu z grupą kilku małżeństw organizują Tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa. Zaproszone są szczególnie osoby poszukujące swojej przysłowiowej „drugiej połówki”, powołani w narzeczeństwie, małżonkowie, małżeństw w kryzysie. Tegoroczny plan obejmuje warsztaty, konferencje, spotkanie kulinarne oraz naukę ,,pierwszego tańca”. O małżeństwie ,,od kuchni” porozmawiamy z blogerami. Tydzień zakończy w parafii NMP Królowej Świata Msza Święta z błogosławieństwem narzeczonych.
O szczegółach informuje plakat i strona internetowa: http://parafiacyglas.pl/tydzien-modlitw-za-powolanych-do-malzenstwa/

Parafia z Os. Karpackiego organizuje wyjazd do Piekar na pielgrzymkę mężczyzn w niedzielę, 27 maja. Zgłoszenia w zakrystii lub bezpośrednio tam w kancelarii parafialnej.

W gablotach znajdziemy zaproszenia do udziału w nabożeństwach Fatimskich, które dziś się rozpoczynają i innych wartościowych wydarzeniach – prosimy o zainteresowanie się.

Strażacy z Kamienicy przed kościołem proszą nas o wsparcie materialne na cele statutowe.

Od poczytności prasy katolickiej zależy przede wszystkim orientacja i świadoma praktyka wiary. Zachęcamy do lektury czasopism ze stolików w kościele.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz