Ogłoszenia

2018.05.06 – 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszej kolekcie specjalnej.

Zapraszamy na nabożeństwo majowe o 16.30 i wieczorną Mszę św. o 17.00. Nabożeństwa majowe w naszym kościele przed wieczorną mszą św.: w dniach powszednich o godz. 17.30, w niedziele i uroczystości o godz. 16.30.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. Konferencja Episkopatu Polski w 1987r. zarządza zorganizowanie procesji błagalnych i odprawienie Mszy św.: w 6 poniedziałek po Wielkanocy : o urodzaje, we wtorek: o uświęcenie pracy ludzkiej, w środę: za głodujących. Mamy olbrzymie środki techniczne, ogromny postęp zdobyczy naukowych w dziedzinie chemii i biologii i zoologii; ostatecznie jednak, to Bóg jest źródłem wszelkiego dobra i to Jego błogosławieństwa gwarantuje wolność ludzkości od klęski głodu ! Zapraszamy na tę modlitwę do naszego kościoła na godz. 8.00.

Na wieczornej Mszy św., a na modlitwie w grupie spotyka się w poniedziałek Rycerstwo Św. Michała Archanioła. Zaś 8. maja o godz. 17.30 będzie miało miejsce spotkanie osób noszących Szkaplerz św. Michała Archanioła w kościele parafialnym w Pewli Małej.

We wtorek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu o godz. 10.00 w Bazylice Hałcnowskiej ks. bp Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Módlmy się za kandydatów do święceń. Wśród nich będzie kleryk Maciej STOŁY, który w naszej parafii odbywał praktykę katechetyczną. Polecajmy go i jego drogę do ołtarza Zbawicielowi.

W środę po wieczornej Eucharystii comiesięczne spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w budynku katechetycznym. Zapraszamy do udziału w nim wszystkich chętnych do bardziej zaangażowanej obecności w Kościele.

Od piątku, 11 maja rozpoczynamy Modlitewną Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy Nowenny łączyć będziemy z nabożeństwami majowymi.

W przyszłą niedzielę, 13 maja przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W niedzielę, 13 maja o godz. 10.30 Pierwsza Komunia Św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. W czwartek, 10 maja próba przed uroczystością. W sobotę, 12 maja spowiedź dla dzieci i ich rodziców. Przepraszamy uczestników Mszy św. ze środkowych rzędów ławek. Ze względu na uroczystości pierwszokomunijne będą one zajmowane do końca miesiąca przez dzieci w bieli oraz ich rodziców, czy gości.

Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych spotykają się w przyszłą niedzielę ze swoim duszpasterzem w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym o godz. 15.30. Zapraszamy.

Nasza parafia organizuje dla młodzieży wyjazd na czuwanie modlitewne na polach lednickich w dniach 1-3.06.2018r. Informacje podane są na plakatach i stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej

VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 2 czerwca br. Z parafii wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.30. Zapisy w kancelarii parafialnej w godz. otwarcia z wpłatą 35,- zł/osoby.

Serdecznie zachęcamy do wspólnego wyjścia do kina na ciekawy film pt. „Paweł Apostoł Chrystusa”  w kinie Helios (Sfera) we wtorek 8 maja o godz. 13:00 (trzeba być pól godz. przed seansem)

Kawiarenka Emaus zaprasza w swoje progi, jak w każdą niedzielę po Mszy św.

Zachęcamy do lektury czasopism katolickich ze stolików w kościele za ławkami.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz