Ogłoszenia

2018.04.29 – 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś przed wieczorną Mszą św. o godz. 16.30 nabożeństwo, na którym polecimy w modlitwie Panu Bogu intencje dnia: kierowców i użytkowników dróg oraz wszystkich duchownych polskich, którzy stracili życie w czasie II wojny światowej – zapraszamy do tej modlitwy. Msza św. wieczorna – jubileuszowa, w 80 Rocznicę Urodzin naszego seniora, Ks. Mieczysława.

W poniedziałek, 30 kwietnia – wyruszy z bazyliki Matki Bożej Bolesnej diecezjalna pielgrzymka do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Początek celebracji Eucharystii o godz. 12.00. Natomiast zakończenie pielgrzymki odbędzie się w łagiewnickim sanktuarium w czwartek, 3 maja o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz Mszą św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa.

We wtorek, 1 maja – wspomnienie dowolne Świętego Józefa, rzemieślnika. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy i pamiętamy o tych, którzy tej pracy zostali pozbawieni. We wtorek też rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe. Zapraszamy na nie serdecznie przed wieczorną Mszą św.: w dniach powszednich o 17.30, a w niedziele i uroczystości o 16.30.

W środę, 2 maja – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. W Polsce ten dzień jest „Dniem Flagi”.

W czwartek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Jest to zarazem Dzień modlitw w intencji emigracji polskiej, Msze św. w kościele w porządku niedzielnym. Zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii w tę religijną i patriotyczną uroczystość rocznicową. To I czwartek miesiąca: Msza św. o 17.00 o liczne i święte powołania do służby w Kościele. W Katedrze Bielskiej o godz. 11.00 Msza św. Ks. Bpa za Ojczyznę. Program uroczystości państwowych 3-go maja znajdziemy w gablocie przy głównym wejściu do kościoła.

W piątek, 4 maja I piątek miesiąca – wspomnienie św. Floriana, męczennika. Od godz. 15.30 spowiedź uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, o 16.30 Msza św. w intencji dzieci, nauczycieli i katechetów, wychowawców i rodziców. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa łączymy z Mszą św. o 8.00 i 18.00. Ksiądz Biskup Ordynariusz udziela na ten dzień dyspensy dotyczącej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

I sobota: 5 maja, godz. 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP i nabożeństwo przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Obchód chorych i seniorów parafii w godzinach dopołudniowych w pierwszą sobotę miesiąca /księża Janusz i Mariusz odwiedzą w swoim rejonie chorych w drugą sobotę maja, tj. 12-go maja/ Zgłoszenia adresów osób pragnących przyjąć sakramenty prosimy podawać w zakrystii po Mszach św. dziś lub w ciągu następnych dni przed sobotą. Młodzież zaproszona jest w sobotę na godz. 19.00 do parafii Św. Józefa na „Złotych Łanach” na spotkanie z uwielbieniem: świadectwo, koncert, modlitwa, agapa.

W przyszłą niedzielę, 6 maja składka specjalna na potrzeby parafii.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu /od 29.04 – 5.05/ będzie nieczynna ! Wszystkie sprawy nie cierpiące zwłoki prosimy zgłaszać u księży.

I rocznica pierwszej Komunii św. w niedzielę, 6 maja. Spowiedź św. uczniów klas IV w piątek od godz. 15.30. Na cały maj prosimy o wyrozumiałość uczestników Mszy św. ze środkowych rzędów ławek. Ze względu na uroczystości pierwszokomunijne miejsca te zajmą dzieci pierwszokomunijne i ich bliscy.

Nasza parafia organizuje dla młodzieży wyjazd na czuwanie modlitewne na polach lednickich w dniach 1-3.06.2018r. Informacje podane są na plakatach i stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca Na Jasną Górę odbędzie się 2 czerwca br. Z parafii wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.30. Zapisy w kancelarii parafialnej
w godz. otwarcia z wpłatą 35,- zł/osoby.

Z domowym ciastem przy herbacie lub kawie po Mszy św. poleca się kawiarenka Emaus.

Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką i do jej lektury.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz