Ogłoszenia

2018.04.22 – 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo o 16.30 i wieczorną Mszę św. o 17.00. Polecać będziemy Panu Bogu prośbę o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne. Warunki przyjęcia do Seminarium dla zainteresowanych maturzystów podaliśmy w dzisiejszej „Gazetce parafialnej”. Na „Dzień Otwarty” zaprasza ich uczelnia 12 maja w godzinach przedpołudniowych.

W poniedziałek, 23 kwietnia – uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Świętuje tę uroczystość przede wszystkim Akcja Katolicka, czcząc swego Patrona: w poniedziałek w naszym kościele o godz. 18.00 Msza św. w intencji Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Zapraszamy wszystkich członków Oddziału i zainteresowanych Akcją.

We wtorek, 24 kwietnia o godz. 17.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego katecheza dla uczniów klas III ze SP 36 i ich rodziców,

W środę, 25 kwietnia – święto świętego Marka, ewangelisty. Mszę św. o godz. 8.00 w tym dniu rozpoczniemy tradycyjną procesją i modlitwą o urodzaje przy krzyżu przed wejściem do kościoła.

Spotkanie wolontariuszy, Zespołów Charytatywnych i Szkolnych Kół Caritas naszej diecezji 28 kwietnia o godz. 10.00 odbędzie się w Parafii MB Królowej Świata w Mikuszowicach Śląskich, nie jak podaliśmy przed tygodniem u NMP Królowej Polski. Za wprowadzenie w błąd – przepraszamy!

W przyszłą niedzielę, 29 kwietnia, przypada Dzień Męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

W naszym kościele za tydzień, w przyszłą niedzielę, 29 kwietnia na Mszy św. o godz. 17.00, obchodzić będzie swój JUBILEUSZ 80 LAT ŻYCIA nasz czcigodny emeryt ksiądz kanonik Mieczysław DYGA. Zapraszamy wszystkich do modlitwy dziękczynienia na tej Mszy św. z Jubilatem. Wypraszać z nim też będziemy obfitość wszelkich łask Bożych na najdalsze lata życia.

Wielkanocny Konwent Dekanalny to braterskie spotkanie kapłanów i wiernych z parafii tworzących dekanat na modlitwie ze Mszą św. w intencji duchowieństwa oraz o nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym roku: 28, w sobotę o godz. 10.00 w Wapienicy modlić się będziemy za żyjących i zmarłych kapłanów naszego dekanatu i upraszać dla naszych parafii nowe, święte powołania do służby w kościele – zapraszamy serdecznie do tej modlitewnej wspólnoty.

Osoby niewidome i ze znaczną wadą wzroku, w niedzielę, 29 kwietnia spotykają się przed Mszą św. o godz. 10.00 w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame na adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 9.30, w czasie której także okazja do spowiedzi św.

W kościele Księży Pallotynów przy Szpitalu Wojewódzkim, w sobotę, 28 kwietnia o godz. 19.00 projekcja dobrego filmu ewangelizacyjnego „Sprawa Chrystusa”, na który zaprasza Filmowy Ruch Ewangelizacyjny.

Klub Seniora wyjeżdża do Szaflar w środę, 25 kwietnia o godz. 8.00 sprzed kościoła.

W gablotach szczegółowe informacje o Targach Ogrodniczych 27 – 29 kwietnia i zaproszenie seniorów na czwartkowe wieczory.

Jak co niedzielę, zaprasza nas kawiarenka Emaus na domowe ciasto przy herbacie, czy kawie.

Mobilizujmy się do poznawania bieżących informacji o świecie w którym żyjemy z pewnego źródła: katolickiej prasy. Tygodniki na stolikach za ławkami w kościele.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz