Ogłoszenia

2018.06.03 – 9 NIEDZIELA ZWYKŁA

Przeżywany dziś Dzień Dziękczynienia mobilizuje nas do wdzięczności za Bożą opiekę i dary Opatrzności, jakie ubogacają nasze życie. Przy wyjściach z kościoła okazja wsparcia ofiarą budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Bóg zapłać za ofiary złożone w kolekcie specjalnej na potrzeby parafii.

Dziś doroczna Pielgrzymka naszej diecezji na Kaplicówkę w Skoczowie ku czci Św. Jana Sarkandra, Patrona diecezji. Msza św. na szczycie wzgórza po procesji o godz. 10.30.

W oktawie Bożego Ciała do uroczystości Najśw. Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa łączyć będziemy codziennie w tym miesiącu z wieczorna Mszą św. Zapraszamy do uczestnictwa!

W jutrzejszy poniedziałek wieczorną Mszę św. odprawi i po niej swego prymicyjnego błogosławieństwa udzieli ks. Jakub Kuliński, który w naszej parafii odbywał staż katechetyczny. Zachęcamy do skorzystania z błogosławieństwa prymicyjnego, a przy okazji wsparcia księdza neoprezbitera. Będzie to Msza św. w intencji Rycerzy św. Michała Archanioła, którzy mają spotykanie modlitewne po tej Mszy św. w kaplicy.

Bractwo Trzeźwości modli się we wtorek o 17.15 różańcem, na Mszy św. o godz. 18.00 i adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy do 20.00. Włącz się w modlitwę o trzeźwość !

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele.

W piątek, 8 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, W naszej parafii Msze św. jak w święto zniesione: godz. 7.00, 8.00, 9.00, 16.30, 18.00. W uroczystość nie obowiązuje post
i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę, 9 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych mają swoje niedzielne spotkanie 11 czerwca w kaplicy Miłosierdzia o godz. 15.30. Rozpocznie go Msza św. Na spotkanie zaprasza opiekun, ks. Krzysztof.

Zakończyła się w naszej parafii Peregrynacja w rodzinach Tryptyku Miłosierdzia Bożego. W niedzielę, 17 czerwca o godz. 9.00 odprawiona będzie Msza św. o błogosławieństwo dla wszystkich, którzy gościli Tryptyk w swoich mieszkaniach. Do tego czasu można jeszcze Tryptyk przyjąć, jeśli
w proponowanych terminach było to niemożliwe! Uzgodnienia w zakrystii po Mszy św.

Stowarzyszenie „DRACHMA” zaprasza na koncert o godz. 19.00 – 9.06.2018, – szczegóły na plakacie. Z tego względu Msza św. wieczorna w sobotę odprawiona zostanie w kaplicy.

Klub Seniora zaprasza na wspólny wyjazd do Starego Sącza w dniu 18 lipca (środa). Koszt 70 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakatach.

XXVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę przejdzie 6 – 11 sierpnia. Rozpoczęcie Mszą św. w Hałcnowie o godz. 8.00; zakończenie na Jasnogórskim szczycie 11 sierpnia Mszą św. pod przewodnictwem księdza biskupa o godz. 13.30. Zapisy przez stronę internetową lub
w Księgarni św. Rity przy przejściu podziemnym obok dworca PKP w Bielsku-Białej do 13. lipca.

Zespół Szkół Specjalnych im. K.I. Gałczyńskiego w Bielsku-Białej Wapienicy ogłasza nabór na rok szkolny 2018/19 do klasy pierwszej Branżowej Szkoły I stopnia dla uczniów z niepełnosprawnością w stopniu lekkim oraz klasy pierwszej Szkoły Przyspasabiającej do Pracy w stopniu umiarkowanym i znacznym. Szczegółowe informacje na plakacie i w sekretariacie szkoły pod nrem tel.:/33/8183356.

Serdecznie zachęcamy do czytania prasy katolickiej ze stolików za ławkami w naszym kościele.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz