Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Zwykła – 2020.02.09.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii.

Popołudniowe nabożeństwo dziś o godz. 16.30, po nim Msza św. o godz. 17.00.

W poniedziałek, 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Różaniec ze Św. Maksymilianem o godz. 17.15, Mszę św. wieczorną
o 18.00 w kościele i spotkanie formacyjne po niej w budynku katechetycznym w jutrzejszy poniedziałek.

We wtorek, 11 lutego – wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem
i cierpieniem. Polecamy Panu Bogu wszystkich pracowników służby zdrowia. O godz. 15.30 Msza Św. w intencji chorych parafii. Na jej zakończenie nabożeństwo z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem eucharystycznym na sposób lourdzki. Po liturgii w kościele spotkanie chorych i ich opiekunów w kawiarence Emaus. Prosimy chorym umożliwić uczestnictwo w spotkaniu! Jeśli byłby kłopot ze zorganizowaniem transportu chorych na spotkanie prosimy o zgłoszenie do poniedziałkowego wieczoru bezpośrednio u księży.

Katecheza dla uczniów klas III SP nr 16 przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się we wtorek, 11 lutego o godz. 16.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

Również we wtorek 11 lutego o 18.30 w kościele spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

Spotkanie formacyjne dla uczniów klas ósmych SP nr 1 i SP nr 6 w ramach programu Młodzi na progu odbędzie się w piątek, 14 lutego. Początek o godz. 18.00 Mszą św. w kościele – zapraszamy zainteresowanych.

W drugi wtorek miesiąca, 11 lutego Bractwo Trzeźwości zaprasza na Różaniec o godz. 17.15 i Mszę św. o godz. 18.00 w kościele w intencji zniewolonych nałogiem alkoholowym, a po Mszy św. do kaplicy Miłosierdzia na adorację Eucharystyczną do godz. 20.00.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej spotyka się w kawiarence Emaus w środę 12 lutego o godz. 18.30. Spotkanie ma charakter organizacyjno-formacyjny.

W czwartek, 13 lutego, po wieczornej Mszy św. członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci spotykają się w salce nr 5 na formację. W sobotę, 15 lutego o godz. 8.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po Mszy św. różaniec przed Najświętszym Sakramentem do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

W piątek, 14 lutego Święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. Wieczorna Msza św. w drugi piątek miesiąca w intencjach Radia Maryja, dzieł przy nim powstałych, Papieża Franciszka i Ojczyzny.

W sobotę, 22 lutego na probostwie o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – zapraszamy serdecznie wszystkich jej członków.

Od przyszłej niedzieli wspólnota „Miasto na Górze” organizuje seminarium wielkopostnych niedziel rekolekcyjnych. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

Polecamy lekturę czasopism katolickich ze stolików za ławkami w kościele. Zachęcamy także do lektury niewielkiej broszury, przybliżającej nam Świętego Melchiora Grodzieckiego, patrona zakończonego roku duszpasterskiego. Broszura nie tylko przedstawia sylwetkę Świętego, ale przybliża też czasy w których żył, co jeszcze bardziej uwydatnia wielkość jego świadectwa wiary, ale też pozwala uchwycić heroiczność darów, jakie otrzymał z rąk Bożych. Broszura na stolikach z prasą.

Pamiętajmy w codzienności o wielkim wsparciu ku dobremu, jakie otrzymujemy z błogosławieństwem Bożym.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk