Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2020.02.23.

Dziś ostatnia niedziela przed okresem Wielkiego Postu. W ramach „nabożeństwa czterdziestogodzinnego” po Mszy św. o godz. 12.00 do wieczornej Mszy św. będzie w naszym kościele okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, wystawionego w monstrancji na ołtarzu. Adoracja także jutro od 16.30 do wieczornej Mszy św. i we wtorek w kaplicy od wieczornej Eucharystii do godz. 20.00. Zachęcamy do zatrzymania się chwilę na modlitwie.

Towarzystwo św. Brata Alberta w dzisiejszą niedzielę, przy wejściach do kościoła kwestuje na charytatywne dzieła Stowarzyszenia: działalność charytatywną w naszym mieście. Polecamy życzliwości wszystkich tę zbiórkę.

Od dziś do soboty włącznie trwał będzie 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Księga do wpisów zobowiązań na stoliku przed relikwiami Naszego Patrona – zachęcamy do podejmowania postanowień i zobowiązań.

W środę, 26 lutego wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Zapraszamy na Msze św. w środę z obrzędem posypania głów popiołem. Odprawimy je
w porządku święta zniesionego. W czasie Mszy św. zbierana ofiara jest jałmużną postną. Środa Popielcowa jest dniem postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Na czas W. Postu zachęcamy do postu, i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia,
a także ograniczenia spożycia alkoholu.

W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty. 

W piątek pierwsze nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o 16.00, o godz. 17.15 dla wszystkich, a po Mszy św. o 8.00 dla seniorów.

„Modlitwa Zranionego Kościoła” – tak Konferencja Episkopatu Polski określiła
w pierwszy piątek Wielkiego Postu, 28 lutego 2020 r Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

Spotkanie formacyjne dla uczniów klas ósmych SP nr 1 i SP nr 6 w ramach programu Młodzi na progu odbędą się w piątek, 28 lutego – początek o godz. 18.00 na Mszy św. w kościele.

W Niedziele Wielkiego Postu: Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym godz. 16.00. Rozważania tegoroczne poprowadzi nasz ks. Tomasz Drabek.

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy od 5 Niedzieli W. Postu, 29. marca do środy, 1 kwietnia. Poprowadzi je oficjał Metropolitalnego Sądu Biskupiego
w Katowicach ks. dr Marek Górka.

W parafii św. Pawła na osiedlu Polskich Skrzydeł 29 lutego odbędzie się dzień skupienia dla kobiet. Szczegóły na plakacie w przykościelnych gablotach.

Rekolekcje dla nauczycieli i środowisk twórczych odbędą się w kaplicy Kurii Diecezjalnej od 1-3. marca, godz. 18.00.

Od 2 marca do 5 kwietnia w Parafii J.Chr. Odkupiciela Człowieka /os. Karpackie/ lub Królowej Świata /Cyg. Las/ w Bielsku-Białej trwać będą zapisy na 8 Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik Krakowskich, która – jak co roku – 30 Kwietnia – 3 Maja 2020r przejdzie z Hałcnowa do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przy zapisie wpłata 50,- zł na cele organizacyjne. Więcej szczegółów na stronie www.faustyna.bielsko.pl. Zachęcamy serdecznie do uczestnictwa!

W gablotach przykościelnych znajdziemy zaproszenie i program 30 Pielgrzymki Obrońców Życia na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę, 21 marca br.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na potrzeby parafii.

Zachęcamy gorąco do odwiedzania naszej parafialnej biblioteki oraz lektury katolickiej prasy ze stolików za ławkami w kościele.

Bożym „wyposażeniem” na nasze życie jest dar błogosławieństwa Chrystusa.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk