Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 08. 08. 2021 r.

Dziś przypada 19. niedziela zwykła.

Liturgiczne obchody tygodnia:

W poniedziałek, 9 sierpnia – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy              i męczennicy, patronki Europy,

Rycerstwo Niepokalanej zaprasza 9 sierpnia na wspólną modlitwę do Świętego Maksymiliana Marii Kolbego o 17:15, Mszę św. o godz. 18:00 w intencji Rycerzy Niepokalanej i ks. Opiekuna, a po niej na piąty dzień Nowenny do Świętego Patrona.

We wtorek, 10 sierpnia – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

W środę, 11 sierpnia – wspomnienie Św. Klary, dziewicy. W tym dniu na wałach jasnogórskich będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie diecezjalnej pielgrzymki pieszej (godzina 13 :30).

W piątek, 13 sierpnia – comiesięczna Msza Święta w intencjach Radia Maryja,              za Ojca Świętego i kapłanów, za Ojczyznę.

W sobotę, 14 sierpnia – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera             i męczennika, Patrona naszego kościoła  partykularnego.

Modlimy się w intencji całej diecezji oraz polecamy Panu Bogu biskupów, prezbiterów, diakonów oraz ich duszpasterską posługę.

W tym dniu odpust parafialny. Godziny odpustowych celebracji mszalnych to: 7.00; 8.00; 9.00 i 11.00. Tegorocznym kaznodzieją i sumistą będzie ks. Janusz Talik, który obecnie pełni obowiązki proboszcza w parafii Chrystusa Króla            w Chybiu.

W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Nasza Parafia decyzją Kurii Diecezjalnej została wybrana na punkt szczepień przeciw Covid – 19. Będzie więc ku temu okazja przy naszym kościele                  w przyszłą niedzielę 15 sierpnia br.

Dziękujemy za utrzymanie porządku w naszej świątyni paniom, które zgłosiły się w imieniu Apostolstwa Dobrej Śmierci. Prosimy o podjęcie dyżuru od poniedziałku Róże Różańcowe 1- 7, po wieczornej Mszy Św. Liczymy także na wsparcie parafian młodego pokolenia. Niektóre osoby już zgłosiły gotowość pomocy.

Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej, wystawionej na stolikach                w kościele.

Błogosławieństwem umacnia nas Pan Bóg na czas, który przed nami.

O autorze

Krzysztof Bojan