Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 3. Niedziela Wielkanocna

 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2018.04.15.

Zapraszamy wszystkich do ożywionego włączenia się w Tydzień Biblijny, który dziś zaczynamy. Modlitwa dzisiejszego popołudniowego nabożeństwa o godz. 16.30 w naszym kościele oparta będzie o treści Pawłowego Listu do Rzymian, którego lektura wybrana została do refleksji w rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym. Ksiądz Biskup Roman wybrał z tego listu fragmenty tekstu, które wychodząc z kościoła, jako światło dla życia, zabrać możemy ze sobą do rozważenia – zachęcamy do sięgnięcia po te teksty i szerszej lektury Listu do Rzymian! Wieczorna Msza św. o 17.00.

We wtorek gościć będziemy Misjonarzy z Tanzanii: ks. bpa Renatusa Nkwamde z diecezji Bunda, ks. Piotra Koszyka i ks. Grzegorza Drewniaka – wieloletnich misjonarzy Afryki, pochodzących z naszej diecezji. Będą też zainteresowani dziełem misyjnym Kościoła przedstawiciele Zespołów Misyjnych wielu parafii diecezji Bielsko-Żywieckiej. Spotkanie z Gośćmi w kawiarence EMAUS rozpocznie się o godz. 16.30. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach misyjnych pod przewodnictwem Ks. Bpa z Modlitwą Eucharystyczną w j. łacińskim. Zapraszamy serdecznie wszystkich!

Ks. Włodzimierz zaprasza we wtorek do kaplicy w budynku katechetycznym na spotkanie dzieci klas III SP nr 6 z ich rodzicami na godz. 17.00, zaś wieczorem na godz. 19.00 do kościoła rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

W piątek, 20 kwietnia, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Msza św. w kaplicy o godz. 15.00. Wieczorem o godz. 18.40 w kościele spotkanie rodziców uczniów klas czwartych szkół podstawowych przed rocznicą pierwszej Komunii św.

Apostolstwo Dobrej Śmierci w sobotę, 21 kwietnia na Mszy św. o godz. 8.00 modli się za swoich członków, a po niej przed Najświętszym Sakramentem do Siedmiu Boleści Matki Bożej odmawia różaniec.

W przyszłą niedzielę, 22 kwietnia – „Niedzielę Dobrego Pasterza” – rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

W 100 Rocznicę odzyskania niepodległości Koncert Galowy XVIII Przeglądu Pieśni Patriotycznej Im. Małgorzaty Papiurek będzie 21 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00 w Bielskie Centrum Kultury, ul. Słowackiego 27. z udziałem zespołu „Bielsko”. WSTĘP WOLNY. Zachęcamy do wysłuchania.

Na plakacie gabloty przed głównym wejściem do kościoła zaproszenie Władz Miasta: dla osób niepełnosprawnych powyżej 30 roku życia, bezrobotnych powyżej 50 roku życia. Spotkanie dotyczyć ma zatrudnienia. Rekrutacja od 10 do 30 kwietnia br.!

28 kwietnia /sobota/ o godz. 10.00 w kościele NMP Królowej Polski /Salwatorianie/o godz. 10.00 Msza św. i spotkanie Wolontariuszy Caritas, Parafialnych Zespołów Charytatywnych i Szkolnych Kół Caritas.

Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka będzie miało miejsce 28 kwietnia /sobota/ w Niepokalanowie. Opiekunem „Margaretek” naszej diecezji jest ks. Krzysztof Rębisz z Kęt.

VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 2 czerwca br. Z parafii wyjazd spod kościoła o godz. 6.30. Zapisy w kancelarii parafialnej w godz. otwarcia z wpłatą 35,- zł/osoby.

W gablotach także propozycja wyjazdu do Gietrzwałdu na ogólnopolskie spotkanie modlitewne na przełomie czerwca i lipca – zachęcamy do poznanie szczegółów tych pielgrzymek z plakatów gablot.

Nie zaniedbujmy lektury prasy katolickiej, która pomaga w rozpoznawaniu Bożych śladów w rzeczywistości, w której żyjemy na co dzień. Prasa na stolikach za ławkami.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz