Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2018.09.30

 

 

 

Dziś parafialna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej – łączmy się duchowo i polecajmy intencje pielgrzymki oraz parafii. Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo o godz. 16.30. Wie-czorna Msza św. o 17.00.
Liturgia najbliższego tygodnia:
– w poniedziałek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie zapraszamy. W niedziele i uroczystości rozpoczynać je będziemy o 16.30, a w dniach powszednich o 17.15.
– we wtorek, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,
– w czwartek, 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
– w piątek, 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii.
W jutrzejszy poniedziałek rycerze i czciciele św. Michała Archanioła spotykają się na Mszy św. o godz. 18.00 i po niej w budynku katechetycznym.
We wtorek, 2 października młodzież z klas VIII i III gimnazjalnych, przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, po wieczornej Mszy św. w kościele, na godz. 18.30 zaprasza ks. Włodzimierz na spotkanie do kościoła.
Zapraszamy serdecznie po przerwie wakacyjnej na katechezę z cyklu „Czy wiesz, w co wie-rzysz?” W czwartek po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30 katechezę poprowadzi ks. Piotr – zachę-camy do udziału.
W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się za wszystkich pracujących na niwie Pańskiej i prosimy o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele w pierwszy czwartek na Godzinie Świętej o 17.00 i Mszy św. wieczornej. W pierwszy piątek o 16.00 spowiedź, o 16.30 Msza św. „szkolna”. Okazja do spowiedzi św. wieczorem od 17.00, a nabożeństwa wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 8.00 w sobotę.
Obchód chorych i seniorów parafii w sobotę w godzinach dopołudniowych. Adresy tych osób prosimy zgłosić w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia najpóź-niej do czwartku. Ks. Janusz, ze względu na obowiązki w sobotę odwiedzi chorych w swoim rejonie w piątek od godz. 9.00.
Od dzisiejszej niedzieli w naszym Mieście rozpoczyna się „Tydzień z Ewangelią”, ewangeliza-cyjne dzieło ruchów i stowarzyszeń katolickich, które ma ożywić wiarę, czy wręcz przyciągnąć do Kościoła obojętnych i zobojętniałych na łaskę zbawczej miłości Boga, ofiarowanej człowiekowi
w Chrystusie. Plakaty informują o szczegółowym programie tego Tygodnia. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z zaproszeń i uczestnictwa w wydarzeniach ewangelizacyjnych. Polecajmy też
w modlitwie wszystkie działania dla ożywienia wiary Kościoła.
Diecezjalne spotkanie Róż Żywego Różańca odbędzie się w środę, 3 października br. w biel-skim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Początek o godzinie 17:45 na nabożeństwie różań-cowym, po którym zostanie odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla.
Ulicami naszego Miasta tradycyjnie, jak co roku przejdzie Procesja różańcowa w sobotę,
6 października. O godzinie 17:30 w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się nabożeństwo różańcowe, o godzinie 18:30 celebrowana będzie Msza święta, po której wyruszy procesja ulicami Bielska-Białej do kościoła katedralnego Św. Mikołaja, gdzie będzie jej zakończenie.
Ze względu na pielgrzymkę, dziś nasza kawiarenka Emaus nieczynna.
Zachęcamy do lektury czasopism ze stolików w kościele.
Z Bożym błogosławieństwem przeżyjmy czekający nas tydzień.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz