Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.02.28.

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej misyjnej zbiórki Ad gentes w wejściach kościoła dla dzieci Afryki. Dziękujemy ofiarodawcom i przeprowadzającym zbiórkę.

O godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żalów z rozważaniem pasyjnym głoszonym w tym roku przez ks. Tomasza Stanka ze Starego Bielska. Po nabożeństwie Msza św. wieczorna.

W jutrzejszy poniedziałek, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Chcemy modlić się za tych, których w czasach PRL-u zamęczono
w więzieniach i katowniach UB, propagandą zredukowano ich liczbę do marginesu, strzeżono, by ludzka pamięć o nich przepadła. Bohatersko za wierność wolności Ojczyzny zapłacili oni życiem.

Rycerze Św. Michała Archanioła w jutrzejszy poniedziałek, jak co miesiąc spotykają się na Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.

W czwartek, 4 marca, przypada święto Św. Kazimierza, królewicza.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się za posługujących w Kościele w czwartek: Godzina Święta
o 17.00, o 18.00 Msza św. – prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej. Czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa w piątek: o g 8.00 i 18.00 Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Jezusowego; od 16.00 spowiedź, o 16.30 Msza św. „szkolna”. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o g. 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Jej Serca. Pierwszy czwartek, piątek, i sobota to dla nas dni odnowy życia sakramentalnego!

Droga Krzyżowa: dla młodzieży i dorosłych w piątek, godz. 8.30 i 17.15; dla dzieci również w piątek o godz. 16.00.

Spotkanie osób ze związków niesakramentalnych z formacyjną nauką w niedzielę 14 marca o godz. 15.30 na Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na potrzeby parafii.

Dziękujemy serdecznie młodzieży za dyżur czystości w kościele w minionym tygodniu. Prosimy o podjęcie dyżuru Bractwo Trzeźwości od poniedziałku po Mszy św. o godz. 8.00.

Od przyszłej niedzieli w budynku katechetycznym będą do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki. Nabywając je wspieramy dzieła charytatywne Kościoła.

Od 8 marca rozpoczną się zapisy do Szkół Podstawowych. Nabór ogłaszają szkoły Nr 6 i 36, obydwie z oddziałami integracyjnymi, na Osiedlu Beskidzkim z klasą sportową o profilu pływackim. Szczegóły na internetowych stronach szkół.

Sięgajmy po katolickie czasopisma i czytajmy tygodniki ze stolików za ławkami w naszym kościele.

Przeżyjmy tydzień z błogosławieństwem Bożym.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk