Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.02.21

Witamy w naszej parafii księdza Mirosława Wądrzyka, który skierowany został przez Księdza Biskupa Ordynariusza w miejsce ks. Janusza Talika do posługi u nas Wądrzyk. Dorośli i starsi pamiętają Księdza Mirosława, bo posługiwał już przed laty jako wikariusz w Aleksandrowicach. Zmiana jest nietypowa, w ciągu roku szkolnego, spowodowana koniecznością zaradzenia brakom. Choć ks. Mirosław jest już doświadczonym kapłanem, to jednak taka nagła, wymuszona koniecznością, natychmiastowa zmiana powoduje niemały stres i potrzebę szczególnej mobilizacji, wysiłku oraz „przestawienia się”. Nie wątpimy w wrażliwą życzliwość przyjęcia w naszej parafii księdza Mirosława, bo nieraz sami jej doświadczamy. Odpowiedzialnych za grupy, którymi opiekował się ks. Janusz prosimy o kontakt z księdzem Mirosławem, by można z obowiązki i plany księdza skoordynować z harmonogramem na przyszłość
w ograniczającym nasze spotkania czasie „pandemii”. Życzymy ks. Mirosławowi Bożej pomocy i wsparcia, by jak najprędzej dobrze się odnalazł wśród nas.

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe Gorzkich Żalów z rozważaniem pasyjnym, które odprawiać będziemy w niedziele o godz. 16.15. W ich trakcie w tym roku rozważania pasyjne wygłosi ks. Tomasz Stanek ze Starego Bielska.

W poniedziałek, 22 lutego, przypada święto Katedry Św. Piotra, apostoła, będące znakiem jedności Kościoła.

W piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych po rannych mszach i wieczorem: o 8.30 i 17.15, a dla dzieci o godz. 16.00; Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym w niedzielę godz. 16.15.

W przyszłą niedzielę, 28 lutego – w drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy „dzieci Afryki” /dzieło Ad gentes/.

Od Środy Popielcowej na Facebooku i You-Tube’owym kanale diecezji znaleźć można wielkopostne nauki rekolekcyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy do skorzystania.

Dziękujemy Rycerzom Św. Michała Archanioła za pełnienie dyżuru czystości
w minionym tygodniu. W najbliższym dyżur podejmuje młodzież, którą zapraszamy
w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

„Wykłady w Sercu” w ramach cyklu uwierz, abyś zrozumiał, zrozum, abyś uwierzył parafia NSPJ w Bielsku-Białej /przy dworcu/ zaprasza na wykład
J. Giemzy „Świątynia i ikona w Kościele Wschodnim” w dniu jutrzejszym, 22 lutego /poniedziałek/ o godz. 19.15 w kościele.

Zachęcamy do czytania katolickich czasopism ze stolików za ławkami
w naszym kościele.

Błogosławieństwo Boże niech umacnia nas w realizacji dobra na wielkopostnych drogach tygodnia, który przed nami.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk