Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2020.12.06

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty specjalnej na potrzeby parafii.

Dzisiejszą ofiarą do puszek przy drzwiach kościoła wspieramy i zaradzamy trudnościom chrześcijan Kościoła na Wschodzie. Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe
o 16.30 i modlitwy w intencjach dnia, także za przyczyną św. Mikołaja o życzliwość społeczną i w intencjach najmłodszych. Po nabożeństwie Msza św. o 17.00.

Msze święte roratnie w adwencie to nasza droga przygotowania na Pamiątkę Wcielenia Syna Bożego w Tajemnicy Narodzenia w betlejemskiej grocie, ale i zapowiedziane przez Chrystusa powtórne Jego Przyjście w chwale. Zapraszamy do uczestnictwa w naszej parafii
w Mszach św. „roratnich” od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

W liturgii najbliższego tygodnia:

 – w poniedziałek, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dK,

 – we wtorek, 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12.00, „w godzinie łaski” dodatkowa Msza św., na którą zapraszamy przede wszystkim grupy Maryjne parafii. Zachęcamy do udziału we Mszy św. w to wielkie maryjne święto.

Bractwo Trzeźwości zaprasza we wtorek, 8 grudnia na Mszę św. o 18.00 za zniewolonych nałogiem i ich rodziny. Przed Mszą św. o 17.15 Różaniec; po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

 – w środę, 9 grudnia – wspomnienie Św. Jana Diego z Meksyku, któremu objawiła się Matka Boża w Guadalupe.

 – w sobotę, 12 grudnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe. Jest to Dzień Patronki Dzieci Poczętych. Św. Jan Paweł II, nawiedzając to Sanktuarium Maryjne Ameryki i ustanawiając ten Dzień powiedział: „Pod Jej macierzyńską opiekę oddaję życie
i niewinność dzieci, którym zagraża niebezpieczeństwo śmierci, zanim się urodzą”. W tej bardzo aktualnej intencji zapraszamy do modlitwy w sobotę.

W Adwencie jako chrześcijanom wypada nam pomyśleć o Sakramencie Pojednania. Pandemia spowodowała na tym odcinku życia wierzących wiele zaniedbań. Winniśmy wrócić do harmonii w sferze praktyk sakramentalnych i przystąpić do Sakramentu Pokuty. By uniknąć kolejek i tzw. „masówki” oraz spełnić wymagania sanitarne, prosimy o niezwłoczne korzystanie w naszym kościele z okazji do spowiedzi. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą św. i dodatkowo też codziennie po wieczornej Mszy św. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie godziny przed Świętami. Ciągle pojawiają się przeszkody i trudności. Zdają się one gęstnieć przed Świętami, ale nie mogą one uniemożliwić nam w Komunii z Chrystusem prawdziwie chrześcijańskiego świętowania!

Przepisy sanitarne uniemożliwiają też przedświąteczną posługę dla chorych w jednym dniu. Należy bowiem wyeliminować niebezpieczeństwo i uniemożliwić przenoszenie zakażenia przechodząc z mieszkania do mieszkania. Chorych pragnących posługi sakramentalnej prosimy zgłaszać bezpośrednio u księży, by omówić dzień i porę odwiedzin księdza
w domu chorego. I w tej sprawie nie czekajmy na ostatnie chwile przed Świętami!

W budynku katechetycznym do nabycia opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy.

Od dzisiejszej niedzieli w swoje progi zaprasza biblioteka parafialna, która czynna będzie w dotychczasowym wymiarze godzin. Zachęcamy do wypożyczania i lektury książek!

Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej, którą znajdziemy na stolikach za ławkami w kościele.

Boże błogosławieństwo umacnia nas na drogach przygotowań adwentowych do przeżycia w łasce Świąt Bożego Narodzenia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk