Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2020.11.29.

Nowy Rok Liturgiczny przeżywać będziemy pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Jego intencje polecimy na popołudniowym nabożeństwie dziś o godz. 16.30. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek, 30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła

we czwartek, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

w piątek, 4 grudnia – wspomnienie dowolne św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Polecamy Panu Bogu intencje górników i ich rodzin. Jest to zarazem dzień modlitw za bezrobotnych. Górnikom
i ich rodzinom oraz uczestnikom uroczystości barbórkowych ks. Biskup udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zachęcając do innych form pokuty piątek.

Msze święte roratnie  w adwencie są drogą przygotowania Kościoła na Pamiątkę Wcielenia Syna Bożego dla naszego zbawienia w tajemnicy narodzenia w betlejemskiej grocie. Ale Adwent wyraża też mobilizację uczniów Chrystusa do przygotowania na Paruzję, czyli zapowiedzianego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Zapraszamy do uczestnictwa w naszej parafii w „roratach” od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zwracamy uwagę, że w tym roku nie będzie szczególnego adresu dla dzieci roratniej liturgii i stąd Msze św. w dniach powszednich bez zmian: o 7.00, 8.00
i 18.00.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Czwartek – godz. 17.00 Godzina Święta, 18.00 Msza św. o powołania do służby Bożej w Kościele. Wypraszajmy nowe powołania i módlmy się za kapłanów, także pochodzących z naszej parafii.

Piątek – godz. 16.00 spowiedź dla dzieci, a o 16.30 Msza św. Szkolna. Po Mszach św. godz. 8.00 i 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę – Msza św. ku czci Niepokalanej Matki Zbawiciela o godz. 8.00 z nabożeństwem pierwszosobotnim po niej. Odnówmy swoje życie sakramentalne!

Za tydzień w niedzielę przy drzwiach kościoła będzie okazja wsparcia ofiarą Kościoła na Wschodzie. Ta akcja charytatywna ma pomóc przeżyć Święta prześladowanym i ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie.

Na stronie internetowej naszej diecezji znajdziemy propozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych na chrześcijańskie, pożyteczne przeżycie Adwentu. Serdecznie polecamy!

Przypominamy, że dziś po Mszach św. w budynku katechetycznym, a w tygodniu w kancelarii parafialnej można już nabywać Opłatki wigilijne i Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy i włączyć się w ten sposób w charytatywne akcje świąteczne Caritas.

Sanitarne przepisy w naszej ojczyźnie ograniczają od tegorocznego Wielkiego Postu liczbę uczestników w niedzielnej liturgii. Bardzo znacząco zmniejszyły się przez to niedzielne kolekty, dzięki którym głównie funkcjonuje parafia. Z tego względu będę zmuszony poprosić o większe bezinteresowne zaangażowanie w posługi dla parafii na pewnych odcinkach. Wydaje się, że pierwszym z nich mogłaby być troska o czystość w kościele i wokół niego. Chodziłoby o posprzątanie kościoła na niedzielę choć raz w tygodniu i uporządkowanie obejścia raz w miesiącu (ewentualne połączenie tej przysługi „dyżurujących”). Czy przyjąć zasadę wyznaczania rejonów /np. poszczególnych ulic, czy bloków/, czy zdać się na zgłoszenie się chętnych? Będę się cieszył z podpowiedzi, by – jeśli nie zmieni się sytuacja – zacząć od stycznia.

Informujemy też, że w naszym mieście działają tzw. J A D Ł O D Z I E L N I E. Czynne całą dobę, w których każdy może podzielić się jedzeniem i każdy może zabrać, co potrzebuje. Najbliższa JADŁODZIELNIA Znajduje się na ul. Stawowej 29 w pawilonie handlowym.

Niezmiennie zachęcamy do czytania katolickich czasopism ze stolików w kościele.

W nowy rok liturgiczny niech prowadzi nas Bóg, umacniając swoim błogosławieństwem wszystkie nasze dobre plany i działania.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk