Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2020.01.05

Ogłoszenia duszpasterskie

2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 2020.01.05.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii.

Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 śpiewa Zespół „Lipowianie”. Po Mszach krótkie kolędowanie Zespołu i okazja materialnego wsparcia jego działalności.

Po południu w naszym kościele dziś jedynie Msza św. o godz. 17.00 – zapraszamy!

W jutrzejszy poniedziałek, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. w porządku niedzielnym. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Polecamy w modlitwie misjonarzy i misjonarki oraz wszystkie dzieła misyjne i ewangelizacyjne Kościoła. W tym dniu również przypada 6. rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry Św. Mikołaj w Bielsku-Białej księdza biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencjach naszego Pasterza i całej diecezji.

Tradycyjnie w kawiarence EMAUS jutro, w Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o godz. 17.00 chcemy połamać się opłatkiem i śpiewem kolęd wyrazić radość
z Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy zwłaszcza uczestników grup nieformalnych naszej parafii na to spotkanie parafialnej rodziny dla wyrażenia wdzięczności Panu Jezusowi za bliskość i ożywienia więzi międzyludzkich w naszej wspólnocie wiary.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli wyruszy jutro spod Ratusza w Bielsku-Białej i przejdzie na Wzgórze ulicą Stojałowskiego. Szczegóły poznać można z plakatów w naszych parafialnych gablotach. Zachęcamy do zapoznania się i do wzięcia udziału w Orszaku.

W przyszłą niedzielę, 12 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Dekoracje świąteczne zachowamy jednak w naszej świątyni tradycyjnie do Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego.

W tym roku dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie kolędy pójdziemy z błogosławieństwem kolędowym dodatkowo w niedzielę, 2 lutego. Chętni przyjąć księdza w tym dodatkowym terminie proszeni są o zgłoszenie swoich adresów w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Spotkanie osób ze związków niesakramentalnych rozpocznie się w niedzielę 12 stycznia o godz. 15.30 Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym.

Parafialny Klub Kulturalny serdecznie zaprasza w niedzielę, 16 lutego na KULIG. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej i w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zapisów.

W dniu dzisiejszym o godz. 17.00 w Oświęcimskim Centrum Kultury /ul. Śniadeckiego/ ksiądz biskup Roman Pindel wręczy medale Św. Maksymiliana dla najbardziej zaangażowanych w dzieło Ewangelizacji. W programie wykład nt. „Religijne życie więźniów chrześcijan w obozie Auschwitz”, a na zakończenie Gali film Michała Kondrata pt. „Miłość i Miłosierdzie”. Zachęcamy do udziału.

Parafia Św. Maksymiliana w Oświęcimiu zaprasza na wyjazd w czerwcu do Rosji.
W programie Moskwa, Petersburg, Smoleńsk, Katyń. Szczegóły i zapisy w naszej kancelarii parafialnej, lub na stronie internetowej parafii oświęcimskiej. Ksiądz Mariusz serdecznie zaprasza.

Po Mszach św. zaprasza nas też kawiarenka „Emaus” na herbatę lub kawę i chwilę rozmowy noworocznej przy stoliku w gronie bliskich.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej ze stolików za ławkami.

Chcemy się cieszyć błogosławieństwem Bożym w naszych życiowych zmaganiach. Niech ono ubogaci dziś przede wszystkim nasze świętowanie.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk