Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne 20.01.12

Dzisiejsze Święto kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły. Zachowamy jednak tradycyjnie dekoracje świąteczne do Ofiarowania Pańskiego, tj. do
2-go lutego. Po południu w naszym kościele dziś ze względu na kolędę jedynie Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

We wtorek, 14 stycznia obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy 

W piątek, 17 stycznia, przypada wspomnienie Św. Antoniego, opata. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi XXIII Dzień Judaizmu obchodzony w tym roku pod hasłem: „Pamiętaj o dniu szabatu, aby go należycie świętować”,

W tym dniu też oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Do kaplicy zapraszamy o godz. 15.00 na Mszę św. i po niej Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem

Od soboty, 18 stycznia w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Potrwa do 25 stycznia. Jego hasło ma źródło w Dziejach Apostolskich: ŻYCZLIWI BĄDŹMY (por. Dz 28,2). Centralne diecezjalne nabożeństwo Tygodnia odbędzie się 21 stycznia o godz. 17.00 w kościele ewangelicko-augsburskim w Drogomyślu z udziałem ks. bpa Piotra Gregera.

Na zakończenie Tygodnia Ekumenicznego Kościół w Polsce obchodzić będzie XX Dzień Islamu – w niedzielę, 26.01. z hasłem: Chrześcijanie i muzułmanie: w służbie powszechnego braterstwa.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na cele charytatywne, jako „jałmużna postna”. W drzwiach kościoła za tydzień będziemy mieli okazję wsparcia Domu Opieki „Józefów”, prowadzony przez KIK Bielska-Białej – polecamy życzliwości parafian tę zbiórkę. O Domu „Józefów” plakaty w gablotach przykościelnych.

Czcigodnemu Solenizantowi, naszemu Księdzu Włodzimierzowi składamy serdeczne życzenia imieninowe, modląc się zarazem za przyczyną Świętego Patrona, by Księdza posługa przynosiła obfite owoce, a Księdza radość znajdowała niewyczerpane źródło w przyjaźni
z Chrystusem! Z całego serca: Ad multos annos!

Rycerstwo Niepokalanej zaprasza w poniedziałek, 13 stycznia na Różaniec ze Św. Maksymilianem o godz. 17.15, Mszę św. wieczorną o 18.00 w kościele i spotkanie formacyjne po niej w budynku katechetycznym.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej spotyka się w kawiarence Emaus w środę 15 stycznia o godz. 18.30. Spotkanie ma charakter organizacyjno-formacyjny. 

W sobotę, 18 stycznia o godz. 8.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. różaniec przed Najświętszym Sakramentem do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

Przypominamy o możliwości przyjęcia kapłana z posługą duszpasterską w terminie dodatkowej kolędy w niedzielę, 2 lutego od godz. 14.00. Zgłosić można swój adres w zakrystii lub kancelarii parafialnej /także telefonicznie: 812 37 03/ w godzinach urzędowania.

Jest jeszcze możliwość zapisów w kancelarii parafialnej na Kulig, organizowany przez Parafialny Klub Kulturalny w dniu 16 lutego. Szczegóły przy zapisywaniu do uczestnictwa.

Polecamy zainteresowanie plakatem o katechezach w Bazylice Hałcnowskiej w 100-lecie Urodzin Św. Jana Pawła II.

Kawiarenka Emaus zaprasza, polecając przy kawie lub herbacie ciasto domowego wypieku.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej ze stolików za ławkami w naszym kościele.

Na czas ferii zimowych życzymy udanego wypoczynku. Błogosławieństwo Boże niech chroni nas w najbliższym tygodniu, zwłaszcza tych, którzy poza domem planują czas ferii.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk