Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.02.03

Modlimy się dziś przed wstawiennictwo św. Błażeja, dzisiejszego Patrona, by Bóg strzegł nas i zachował od chorób gardła i wszelkich innych chorób. Indywidualnego błogosławieństwa udzielać będziemy po Mszy św. o godz. 12.00 Zapraszamy po popołudniu na nabożeństwo o godz. 16.30 i Mszę św. o 17.00.
W tygodniu, który przed nami:
– w jutrzejszy poniedziałek, 4 lutego spotkanie Rycerzy i czcicieli św. Michała Archanio-ła rozpocznie Msza św. o godz. 18.00. Dalsza część spotkania po Mszy św. będzie miała miejsce w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym.
– we wtorek, 5 lutego – wspomnienie dowolne św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Trady-cja każe święcić we wspomnienie św. Agaty chleb, sól i wodę, co uczynimy we wtorek na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00.
– w środę, 6 lutego – wspomnienie świętych męczenników japońskich Pawła Mikii Towa-rzyszy.
– w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej i o dar nowych powołań do życia konsekrowanego i służby Bożej w Chrystuso-wym Kościele. O godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18.00 Msza św. za kapła-nów i o nowe powołania do służby Bożej.
W drugi piątek miesiąca comiesięczna Msza św. wieczorna w intencji Radia Maryja, te-lewizji Trwam i dzieł przy nich powstałych. O godz. 18.45 w kaplicy Miłosierdzia Bożego spotka-nie kandydatów do bierzmowania z klas 8-ch szkół podstawowych.
W sobotę, 9-go lutego w godzinach dopołudniowych odwiedziny chorych i seniorów naszej parafii. Prosimy o zgłoszenia do zakrystii lub kancelarii adresów tych osób, które w niedzielę, 10-go lutego nie będą w stanie uczestniczyć w spotkaniu chorych w kościele i kawiarence.
Z okazji Światowego Dnia Chorego, który przypada w poniedziałek, 11 lutego, szczegól-ne zaproszenie kierujemy do wszystkich osób chorych i niepełnosprawnych w naszej parafii. W przyszłą niedzielę, 10-go lutego, Mszę św. o godz. 10.30, odprawimy w intencji wszystkich chorych i niepełnosprawnych parafian. Po Mszy św. serdecznie zapraszamy ich wszystkich z ich opiekunami do kawiarenki Emaus na spotkanie z symbolicznym poczęstunkiem przy kawie, czy herbacie.
Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w niedzielę 10 lutego o godz. 15.30 spotkanie osób ze związków niesakramentalnych. Na spotkanie zaprasza opiekun grupy, ks. Krzysztof.
Panu Sławomirowi z ul. Mireckiego dziękujemy za zaszklenie rozbitego przez chuliga-nów okna w kościele, a p. Ludwikowi za porządek po zwalonym przez wiatr świerku między kościołem, a probostwem: Bóg zapłać!.
Klub Seniora przy naszej parafii zaprasza serdecznie na wyjazdy:
– 13 kwietnia br. do teatru w Cieszynie na Misterium Męki Pańskiej/koszt:50,- zł/,
– 25-26 maja br. do Niepokalanowa z okazji przypadającej w tym roku 125 rocznicy urodzin św. Maksymiliana /koszt – 200,- zł/. Szczegóły na plakatach w gablotach kościelnych. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zachęcamy zwłaszcza do poznawania „korzeni dzieła” naszego Świętego Patrona!
Jak co niedzielę zachęcamy do lektury prasy katolickiej ze stolików za ławkami w na-szym kościele.
Zachęcamy też do skorzystania z zaproszenia niedzielnego do kawiarenki Emaus po Mszy św. o 7.30
Z Bożym błogosławieństwem rozpoczynamy nowy tydzień

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz