Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.01.27.

Śpiewem kolęd liturgię w naszym kościele ubogaca dziś Zespół Góralskie Nutki z Pewli Wielkiej.
Dziś modlimy się w intencjach młodzieży: o dobre i obfite owoce 34. Światowych Dni Młodzieży, a także polecamy w 66 Światowym Dniu Trędowatych, prosząc o wszelkie po-trzebne łaski dla rozwiązania w świecie problemu choroby trądu. Zapraszamy na nabożeń-stwo popołudniowe o 16.30 i wieczorną Mszę św. o 17.00.
W jutrzejszy poniedziałek, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera
i doktora Kościoła,
W czwartek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera,
W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek, gdy oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na Mszach św. o 8.00 i 18.00 z nabożeństwem uwielbienia i przebłagania Najświętszego Serca Jezusowego, oraz pierwsza sobota miesiąca, gdy czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy serdecznie do odnowy życia łaski – spowiedź dla dzieci
w piątek dodatkowo od godz. 16.00, a dla młodzieży i dorosłych od 7.30 i od 17.30!
Kandydaci do bierzmowania z klas 8-ch Szkoły Podstawowej na kolejnej katechezie przy-gotowawczej do Sakramentu spotykają się w piątek, 1-go lutego o g. 18.45 w kaplicy Miło-sierdzia Bożego.
W sobotę, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w kościele w porządku święta „zniesionego”: o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcimy „świece na chwile grozy” /w tradycji dawniej święto nosiło nazwę: Matki Bożej Gromnicz-nej/, zaś dzieciom do I Komunii św. poświęcimy świece o godz. 9.00. Liturgia ostatni raz przedstawia Chrystusa jako Małe Dzieciątko. Do tego dnia tradycyjnie śpiewamy kolędy
i trzymamy dekoracje szopek i choinek. To święto jest obchodzone jako Dzień Życia Konse-krowanego. Składka w sobotę przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
Ze względu na obchód Światowego Dnia Chorych, odwiedziny chorych i seniorów z po-sługą sakramentalną będzie w sobotę, 9-go lutego. Zgłaszać adresy można jeszcze za tydzień.
W przyszłą niedzielę, 3 lutego udzielać błogosławieństwa św. Błażeja. Składka w pierwszą niedzielę miesiąca na potrzeby parafii.
KIK z Bielska-Białej zaprasza dorosłych w środę, 30 stycznia na katechezę ks. dr Lucjana Bielasa do katedry bielskiej o godz. 18.30. Temat katechezy „Palestyna przed narodzeniem Chrystusa”
PKK Beczka zaprasza na pielgrzymkę Śladami bł. Michała Tomaszka do Łękawicy i Ry-chwałdu oraz na drogę krzyżową na Matyskę w sobotę 16 marca 2019 r. Szczegóły na stronie internetowej i na plakacie. Zapisy w kancelarii parafialnej.
Klub Seniora przy naszej parafii zaprasza serdecznie na wyjazdy: 13 kwietnia br. do Tea-tru w Cieszynie na Misterium Męki Pańskiej/koszt:50,- zł/ oraz 25-26 maja br do Niepokala-nowa – 125 rocznica ur. św. Maksymiliana /koszt – 200,- zł/. Szczegóły na plakatach w gablo-tach kościelnych. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zachęcamy do udziału!
Z dzisiejszym „Gościem Niedzielnym” płyta z filmem „Bóg nie umarł”, a w zakrystii do na-bycia kalendarze tygodnika „Niedziela” – zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej ze stolików w naszym kościele.
Błogosławi nam Pan Bóg jako Jego świadkom w tworzeniu dobra w środowiskach nasze-go codziennego realizowania powołań życiowych.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz