Ogłoszenia

Ogłoszenia 2018.09.02

Ogłoszenia duszpasterskie
22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2018.09.02.

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty specjalnej na potrzeby parafii.
Łączymy się dziś duchowo i polecamy intencje uczestników diecezjalnej pielgrzymki do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego.
Dziś w naszym kościele, znów po wakacjach nabożeństwo popołudniowe o godz. 16.30, wieczor-na Msza św. o 17.00 – zapraszamy do uczestnictwa.
W liturgii tygodnia, jaki przed nami:
– w poniedziałek, 3 września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w pierwszym dniu rozpoczynających zajęcia szkolne zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 lub 18.00,
– w piątek, 7 września – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika; Msza św. o godz. 16.30 w ten pierwszy piątek miesiąca w intencji uczniów i nauczycieli, rodziców, wy-chowawców i katechetów – zapraszamy na tę Eucharystię, a przedtem od 15.30 do Sakramentu Pojed-nania, by z czystym sercem rozpocząć nowy rok,
– w sobotę, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Modlimy się o dar no-wych powołań do życia konsekrowanego w czwartek: Godzina Święta o 17.00, po niej Msza św. o powo-łania oraz oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek: nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa po mszach o 8.00 i 18.00.
W przyszłą niedzielę, 9 września rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania, w tym roku pod hasłem W poszukiwaniu drogi.
Osoby ze związków niesakramentalnych rozpoczną swoje spotkanie w niedzielę 9.09. o godz. 15.30 Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym. Na spotkanie zaprasza opie-kun, ks. Krzysztof.
W przyszłą niedzielę, 9 września o godz. 19.00 w naszym kościele koncert galowy Gospel organi-zuje Fundacja „DRACHMA” na zakończenie międzynarodowych warsztatów dla młodzieży i zaprasza nań miłośników modlitwy śpiewem. Nie będzie w tę niedzielę w naszym kościele nabożeństwa popołudniowego, a Mszą św. wieczorną o godz. 17.00 odprawimy w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym. Za te zmiany stałych uczestników liturgii przepraszamy.
Rycerze św. Michała Archanioła zapraszają na spotkanie formacyjne i modlitewne po Mszy św. wieczornej w poniedziałek, 3 września. Zapraszamy serdecznie!
Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza od czwartku, 6.września po wieczornych Mszach św. Przed wspomnieniem liturgicznym 16 września.
W dniu 8 września 2018 r. (sobota) w żywieckim amfiteatrze (ul. Grojec 50,) inauguracja Roku Formacyjnego dla Wspólnot Dzieci i Młodzieży. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godzinie 09:30. Rejestracja Grup w Recepcji (od godziny 9:00). Od godziny 9:45 będzie okazja do skorzystania z Sakra-mentu Pokuty i Pojednania. Centralnym punktem wydarzenia będzie Eucharystia, celebrowana pod przewodnictwem Ks. Biskupa Romana Pindla (o godzinie 10:30). O godzinie 12:30 Koncert Ewangeliza-cyjny. Zakończenie około godziny 14:00. Po Eucharystii będzie czas na Agapę. Zachęcamy ministrantów
i Dzieci Maryi do uczestnictwa!
Kursy języka włoskiego i francuskiego w Parafii dla dorosłych, młodzieży i dzieci. O możliwo-ściach zapisów i szczegółowych informacjach Przeczytamy na plakatach gablot przykościelnych.
Kawiarenka „Emaus” zaprasza na kawę lub herbatę ze smacznym ciastem domowym dla relaksu i umocnienia więzi wspólnotowych. Dziś – z degustacją ciast.
Zachęcamy do czytania czasopism katolickich ze stolików za ławkami w naszym kościele.
Niech błogosławieństwo Boże będzie szczególnym naszym wsparciem w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz