Ogłoszenia

2018.04.08 – 2 NIEDZIELA WIELKANOCNA, ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Decyzją 357. Zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna odchody Tygodnia Miłosierdzia. W Święto Patronalne „Caritas”: dziękujemy z dzieło „Caritas”, dziękujemy za wspierających kościelne dzieła miłosierdzia, modlimy się za zaangażowanych w Parafialne Zespoły Charytatywne, prosimy o nowych wolontariuszy, oddanych posłudze potrzebującym, wypraszamy chrześcijańską wrażliwość charytatywną sumień ochrzczonych. Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe dziś o godz. 16.15 oraz do udziału w liturgii w tygodniu miłosierdzia w tych intencjach!

W jutrzejszy poniedziałek, 9 kwietnia przypada liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona w tym roku z 25 marca. Jest to Dzień Świętości Życia. Ofiara w tym dniu jest przeznaczona na Dom Matki i Dziecka. Zapraszamy na Msze św. i o godz. 17.15 różaniec za podejmujących Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, oraz na wieczornej Mszy św. odnowienie Adopcji Duchowej. Formularze podjęcia adopcji znajdziemy za ławkami na stolikach z prasą.

Po jutrzejszej liturgii wieczornej w kościele spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej w budynku katechetycznym.

We wtorek o godz. 17.00 w kaplicy w budynku katechetycznym katecheza dla dzieci klas II SP nr 1 i ich rodziców przed Pierwszą Komunią św.

W drugi wtorek miesiąca, 10 kwietnia o godz. 18.00 Msza św. w intencji trzeźwości Narodu oraz za zniewolonych alkoholem. Od godz. 17.15 modlitwa różańcowa w intencji owocnej realizacji Narodowego Programu Trzeźwości pod przewodnictwem Bractwa Trzeźwości, a po liturgii w kościele do godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym.

W środę po liturgii w kościele spotkanie formacyjno – organizacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Zapraszamy zainteresowanych Akcją Katolicką.

W piątek wieczorna Msza św. w intencjach Radia Maryja, Telewizji TRWAM i dzieł przy nich powstałych.

W przyszłą niedzielę, 15 kwietnia przypada trzecia niedziela wielkanocna, która obchodzona jest jako Niedziela Biblijna.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć klauzurowe Siostry Benedyktynki z Jarosławia, które przybliżą nam swoje posłannictwo i podzielą się świadectwem życia. Po każdej Mszy św. składką do puszek będziemy mogli wesprzeć odbudowę opactwa, do którego powróciły po 209. latach nieobecności /kasata klasztoru/, a zwłaszcza budowę katolickiego przedszkola.

Klub Seniora zaprasza serdecznie na wyjazd na Baseny Termalne do Szaflar w dniu 25 kwietnia br. Chętni zapisują się w kancelarii parafialnej z wpłatą 60,- zł od osoby.

Uczestników pielgrzymki Szlakiem Bałkańskim zapraszamy na spotkanie organizacyjne które odbędzie się w najbliższy czwartek 12 kwietnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.40 w salce nr 5 budynku katechetycznego.

PKK „Beczka” zaprasza na pielgrzymki: do Trójmiasta w dniach 17-20 maja, w Tatry Słowackie w dniu 9 czerwca oraz po ziemi Kieleckiej w dniach 14-16 września. Szczegóły podane są na plakatach i stronie internetowej

Wyjazd do Rumunii proponuje też parafia z Wapienicy od 25 lipca do 3 sierpnia. Szczegóły na stronie internetowej wapienickiej parafii.

Kawiarenka Emaus zaprasza niedzielnie w swoje progi po Mszach św.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz