Ogłoszenia

2018.04.01 – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Z okazji dzisiejszej uroczystości składamy serdeczne życzenia wielkanocne: Radość Świąt wielkanocnych niech do głębi ogarnie nasze serca; nie jedynie wrażliwe i otwarte – również twarde i zobojętniałe! Duch Życia i Miłości, wysłużony Męką i Śmiercią Zbawiciela niech przenika swą mocą wszystkie sfery naszego życia. Radosnego Alleluja!

W Wielki Czwartek Ksiądz Biskup Diecezjalny pobłogosławił do posługi nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii naszych parafian: panów Łukasza i Romana. Od dziś podejmują w parafii tę posługę. Życzymy im przychylnego przyjęcia ich służby, wytrwałego niesienia radości wiernym ze spotkania w Komunii z Panem Jezusem i osobistej, przyjacielskiej zażyłości z eucharystycznym Zbawicielem.

Triduum Paschalne kończą Nieszpory Zmartwychwstania Pańskiego, na które zapraszamy w Wielkanoc o godz. 16.15.

W poniedziałek wielkanocny zapraszamy na Msze św. w porządku niedzielnym. Składka na uczelnie katolickie w Polsce. Jest to dzień 13. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II i dzień modlitw za kierowców.

Trwa do „Białej Niedzieli” Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Odmawiamy modlitwy Nowenny po wieczornej liturgii w kościele. Trwają też zapisy na wyjazd autokarowy na odpustową uroczystości w Łagiewnikach 8 kwietnia. Szczegóły dla zainteresowanych przy zapisach w zakrystii.

Oktawę wielkanocną obchodzi się jako uroczystości; w piątek nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Na katechezę kandydatów do bierzmowania zaprasza ks. Włodzimierz do kaplicy Miłosierdzia Bożego w piątek, 6 kwietnia o godz. 18.40.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

czwartek 5 kwietnia, godz. 17.00 – Godzina Święta, 18.00 Msza św. o liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele
piątek: 6 kwietnia, godz. 16.00 okazja spowiedzi uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, 16.30 Msza św. w intencji dzieci, nauczycieli i katechetów, wychowawców i rodziców.
Nabożeństwa pierwszo-piątkowe z Mszą św. o 8.00 i 18.00.
sobota: 7 kwietnia, godz. 8.00 Msza św. Róż Żywego Różańca naszej parafii i nabożeństwo przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako wielką niedzielę. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego. Charakter wielkanocny Liturgii nadaje aklamacja Alleluja.

W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas oraz dzień modlitw za kierowców.

Spotkanie osób ze związków niesakramentalnych rozpocznie się w niedzielę 8 kwietnia o godz. 15.30 Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym. Na spotkanie zaprasza opiekun, ks. Krzysztof.

Tryptyk Miłosierdzia odwiedza parafian na Osiedlu Słonecznym. Jest to już ostatni rejon Parafii, który przeżywa Peregrynację TRYPTYKU. Na zakończenie zaprosimy i odprawimy Mszę św. w intencji goszczących Wizerunek.

38 Pielgrzymka Obrońców Życia na Jasną Górę odbędzie się 7 kwietnia /sobota/. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Bliższe szczegóły na plakatach gablot lub stronie internetowej.

W Księgarni Św. Rity /przejście podziemne pod ul. Piastowską/ zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji z Bielska-Białej do Łagiewnik od 30 kwietnia do 3 maja 2018 r. Szczegóły na plakacie przed wejściem do kościoła.

Jeszcze raz podziękowania wszystkim, którzy: – wsparli charytatywne dzieła wielkopostne parafii, – złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, – pracowali przy paschalnym wystroju naszej świątyni, – poświęcili czas i talenty, by powyższe zrealizować, – w różnej formie przekazali nam życzenia wielkanocne.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz