Ogłoszenia Parafia

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2.06.2019

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 2019.06.02.

Dzisiejsza niedziela to liturgiczna Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, a zarazem Święto Dziękczynienia. Tradycją ostatnich lat jest w tym dniu materialne wsparcie dla budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – wotum Narodu za niepodległość. Przy wejściach do kościoła jest możliwość złożenia ofiary na ten cel. Dziękujemy wszystkim za dzisiejsze ofiary.

Dziś również odbywa się diecezjalna pielgrzymka do Św. Jana Sarkandra w Skoczowie. O godz. 10.30 wyruszy z kościoła parafialnego procesja na Kaplicówkę, gdzie ks. bp Piotr Greger o godz. 11.00 przewodniczył będzie Mszy św. w 30-lecie swoich święceń. Koncelebrować z nim będą tegoroczni neoprezbiterzy naszej diecezji. Polecajmy P. Bogu intencje pielgrzymów.

W naszym kościele dziś popołudniowe „Nabożeństwo czerwcowe” ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.30. Łączyć będziemy to nabożeństwo codziennie z wieczorną Mszą św. W najbliższym tygodniu będziemy też modlić się wieczorem Nowenną do Ducha Świętego przed uroczystością Zielonych Świąt w przyszłą niedzielę. Zapraszamy do uczestnictwa!

Obchody liturgiczne tygodnia:

a) w poniedziałek, 3 czerwca – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Czcicieli Św. Michała Archanioła zapraszamy na spotkanie jutro: o godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, po czym uroczysta Msza św. o godz. 18.00
w z okazji 25-lecia Rycerstwa Św. Michała Archanioła w Polsce.

b) w sobotę, 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi Królowej 

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele w czwartek o 17.00 na Godzinie Świętej i o 18.00 na Mszy św. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na nabożeństwie po Mszy św. o godz.8.00 i 18.00. Dla dzieci w pierwszy piątek o godz. 16.00 spowiedź,
o 16.30 Msza św. szkolna.

Za tydzień, 9 czerwca spotkanie osób żyjących w związkach niesakramentalnych rozpocznie Msza św. o godz. 15.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
9W Wigilię Zesłania Ducha Świętego 8 czerwca wspólnota „Miasto na Górze” zaprasza do naszego kościoła od godz. 20.00 na modlitewne nocne czuwanie.

W dniach 8-16 czerwca w całej Polsce rusza 6. edycja Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa 'Tak na Serio’! W bielskiej parafii NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie w przyszłą niedzielę o 12.30 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Na zakończenie Tygodnia błogosławieństwo dla narzeczonych. Każdego dnia uwielbienie Boga modlitwą. Szczegóły na plakatach gablot – zachęcamy zwłaszcza narzeczonych do uczestnictwa.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie Rady w sobotę, 15 czerwca o godz. 19.00 na probostwie.

Biblioteka Parafialna prosi o zwrot przed wakacjami wypożyczanych książek! Czynna jest biblioteka w niedziele w godz. 8.30-12.15 i środy od 16.00 do 18.00.

Wydaje się, że warto zwłaszcza w ostatnim czasie sięgać po prasę katolicką, by czerpać wiadomości i informacje z wiarygodnych źródeł. Zachęcamy do korzystania z czasopism w kościele ze stolików za ławkami.

W naszej realizacji życiowych zadań przyjmujemy błogosławieństwo Boże – owoc Chrystusowej Ofiary zbawienia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk