Duszpasterze

Ogłoszenia duszpasterskie 2020.11.15

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o 16.30, którego intencje wyznaczają dzisiejsze okoliczności: Dzień Ubogich i Dzień Pamięci o ofiarach wypadków drogowych. Msza św. wieczorna o 17.00.

Przy wejściach do kościoła okazja materialnego wsparcia Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej ofiarą pieniężną. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

W liturgii tygodnia, który przed nami:

We wtorek, 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,

W środę, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kóskówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypadają imieniny Księdza Biskupa Romana Pindla. Pamiętamy o modlitwie
w intencji Księdza Biskupa i całej Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w najbliższą środę 18 listopada będzie miało charakter głównie modlitewny po Mszy św. wieczornej w kościele.

W piątek, 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. Oddajemy także cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca, Zapraszamy na Mszę św. o 15.00. w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego.

W sobotę, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Janusza Zimniaka. Pamiętamy o modlitwie w intencji Biskupa Seniora. Apostolstwo Dobrej Śmierci w sobotę, 21 listopada o godz. 8.00 zaprasza na Mszę św. intencji żyjących i zmarłych członków Stowarzyszenia i po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę, 22 listopada, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Dom Opieki „Józefów” przy ul. Grzybowej w Bielsku-Białej, działający pod opieką Bielskiego Klubu Inteligencji Katolickiej poszukuje pełnoletnich wolontariuszy do opieki nad pensjonariuszami, ze względu na kłopoty zdrowotne dotychczasowych opiekunów. Chętnych prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami, jakie znajdą w gablotach przykościelnych.

Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Charytatywny zachęca do zaopatrzenia się
w Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy po Mszach św. w budynku katechetycznym. Wcześniej taka okazja ze względu na ograniczenia liczby uczestników liturgii. Świece będziemy też mogli nabyć w kancelarii parafialnej.

Serdecznie dziękujemy panom Józefowi i Janowi za bezinteresowne prace przy naprawie konstrukcji ziemnej przy pomniku naszego Patrona, naprzeciw głównego wejścia do budynku katechetycznego, a także paniom ze uprzątnięcie liści z zieleni i prace porządkowe wokół kościoła – Bóg zapłać!

Kolęda, tradycyjne odwiedziny duszpasterskie rodzin ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce zarządzeniem Księdza Biskupa naszej diecezji zostaje przesunięta na czas, kiedy pozwolą na to warunki sanitarne, o czym poinformujemy Parafian, gdy tylko otrzymamy taką wiadomość.

Zachęcamy do czytania katolickich czasopism ze stolików za ławkami w kościele. Pamiętajmy przy tym o tych, którzy mają trudności z udziałem w niedzielnej liturgii. Dziś np. możemy zabrać ze stolików dla nich miesięcznik „Apostolstwo Chorych”.

Niech nas umacnia w ufności Bogu Jego błogosławieństwo na koniec naszego Eucharystycznego Zgromadzenia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk