Pielgrzymki

Pielgrzymka do Włocławka, Torunia i Bydgoszczy

           PARAFIALNY KLUB KULTURALNY „BECZKA”  ZAPRASZA   NA  

       PIELGRZYMKĘ DO:     

     WŁOCŁAWKA, TORUNIA

I    BYDGOSZCZY.

W DNIACH :  

od  30 KWIETNIA  do  2 MAJA 2022R.

 

PROGRAM:

I dzień – 30 kwiecień. Wyjazd spod kościoła w Bielsku-Białej Aleksandrowicach o godz. 5.00. Przyjazd do Włocławka ok. godz. 10.00. Zwiedzanie Włocławka z przewodnikiem. W planie zwiedzanie katedry, spacer po Włocławku (Plac Kopernika, Stary Rynek, Pałac biskupi, Bulwary…). Obiad w restauracji „GRANDMET”, po obiedzie zwiedzanie sanktuarium i muzeum bł. ks. Popiełuszki wraz z Mszą święta. W planie zwiedzanie zapory na Wiśle, udanie się na punk widokowy na Włocławek. Około godziny 17.00 wyjazd z Włocławka przez uzdrowisko Wieniec-Zdrój do Torunia. Przyjazd do Torunia ok. godz. 19.00 zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma przy ul. św. Józefa, obiadokolacja.

II dzień- 1 maja . Msza święta w kościele św. Józefa, śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Torunia. W planie zabytki toruńskiej starówki ( Krzywa Wieża, Dom Kopernika z zewnątrz, katedra śś. Janów). Rynek Starowiejski –  pomnik Kopernika, kościół NMP, zwiedzanie kamienicy pod „Gwiazdą”, Muzeum Podróżników im. Tony’ ego Halika, Planetarium oraz ruin zamku krzyżackiego. Rynek Nowomiejski  (kościół św. Jakuba). Obiadokolacja ok. godz.19.00.

III dzień – 2 maja. Śniadanie, wykwaterowanie z Domu Pielgrzyma i wyjazd do Bydgoszczy ok. godz. 8.00. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Bydgoszczy. W planie kościół Świętych Polskich Braci Męczenników (gdzie ostatnią Mszę św. sprawował bł. ks. Jerzy Popiełuszko), bazylika św. Wincentego à Paulo wraz z Mszą świętą. Zwiedzanie śródmieścia (park Kochanowskiego, park Kazimierza Wielkiego, dzielnicy muzycznej z Filharmonią). Zwiedzanie Starego Rynku i okolicznych ulic, spichlerze, katedra, Wyspa Młyńska, Opera Nowa. Obiad. Wyjazd do Bielska – Białej ok. godz. 17.00 i przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

KOSZT: 550.00 ZŁ/ OSOBA

OBEJMUJE:

PRZEJAZD AUTOKAREM TURYSTYCZNYM,

OPŁATY ZA DROGI I PARKINGI,

OPŁATY ZA BILETY WSTĘPÓW I PRZEWODNIKÓW,

OPŁATY ZA 2X NOCLEGI, 2X ŚNIADANIA, 2X OBIADOKOLACJE, 2X OBIADY,

UBEZPIECZENIE NNW

UWAGA:

ZAPISY W KANCELARII PARAFIALNEJ DO 26 KWIETNIA BR. WRAZ Z WPŁATĄ ZALICZKI W WYSOKOŚCI; 150.00 ZŁ.

POZOSTAŁOŚĆ DO ZAPŁATY DO 26 KWIETNIA 2022R. NIE PODLEGA ZWROTOWI, CHYBA, ŻE ZNAJDZIE SIĘ KTOŚ INNY NA ZWOLNIONE MIEJSCE Z LISTY REZERWOWEJ.

PRZY ZAPISIE PROSZĘ PODAĆ Z KIM PAŃSTWO CHCECIE NOCOWAĆ W POKOJU. POKOJE; 2,3,5 – OSOBOWE.

INFORMACJE DOTYCZĄCE WYJAZDU:

W KANCELARII PARAFIALNEJ W BIELSKU – BIAŁEJ ALEKSANDROWICACH TEL:33/812 37 03.

CZYNNA OD WTORKU DO PIĄTKU W GODZINACH: 9.00 – 12.00 i 15.30 – 17.00 ORAZ NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII.

O autorze

Joanna Tarnawa