Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne 2020.12.13.

Dzisiejsza niedziela nosi nazwę Gaudete i przypomina o bliskości Syna Bożego: tajemnicy Jego narodzenia, ale i w adresowanym do nas słowie, we wspólnocie zgromadzenia w Jego imię, w przyjętej Komunii św. – dzielmy się tą adwentową radością, dodawajmy otuchy, wzbudzajmy nadzieję.

Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo o 16.30 i Mszę św. wieczorną o 17.00.

W drzwiach kościoła młodzież zbiera podpisy na poparcie protestu przed ratyfikacją Rząd polskiego tzw. „Konwencji Stambulskiej”, preferującej m. in. wprowadzanie w edukację dzieci i młodzieży ideologię „gender”. Do złożenia podpisu potrzebny jest nr pesel.

Msze święte roratnie w Adwencie są drogą przygotowania Kościoła na pamiątkę Wcielenia Syna Bożego w tajemnicy narodzenia w betlejemskiej grocie, ale i zapowiedziane powtórne Jego przyjście. Zapraszamy do uczestnictwa
w naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Od czwartku, 17 grudnia w II części Adwentu bezpośrednio koncentrujemy się na przygotowaniach serc do bliskich już Świąt.

W poniedziałek, 14 grudnia przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek, zaprasza serdecznie: o godz. 17.15 na Nowennę Miesięcy przed uroczystością 80 rocznicy śmierci św. Maksymiliana, o godz. 18.00 na Mszę św. w intencji Rycerstwa i ks. Opiekuna i po Mszy św. Konferencję formacyjną.

W tym tygodniu (środa, piątek, sobota) przypadają Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Prosimy w tych dniach za rodziny i przygotowujących się do małżeństwa, wypraszamy zgodę i jedność w rodzinach na Święta.

W piątek, 18 grudnia czcimy Miłosierdzie Boże z racji trzeciego piątku miesiąca – zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 z Koronką przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Apostolstwo Dobrej Śmierci w intencji żyjących i zmarłych członków stowarzyszenia zaprasza na Mszę świętą w sobotę, 19.grudnia o godz. 8.00.

Opłatki wigilijne, świece „Caritas” Wigilijnego Dzieła Pomocy do nabycia po Mszach św. w budynku katechetycznym, a w tygodniu w kancelarii parafialnej. Zapraszamy do włączenia się w charytatywne dzieła świąteczne Kościoła.

Zachęcamy do czytania katolickich czasopism, które znajdziemy na stolikach za ławkami w kościele.

Niech błogosławieństwo Boże w radości prowadzi nas we wszystkich staraniach przedświątecznych przygotowań do Bożego Narodzenia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk