Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2020.12.20.

Ostatnia niedziela adwentu przypomina, że Jezus jest Emmanuelem – Bogiem z nami. Uwielbimy tę obecność na nabożeństwie popołudniowym o 16.30. Po nim Msza św. wieczorna o 17.00. 

Zadbajmy koniecznie, byśmy byli z Bogiem w dni świąteczne. Przed nami jeszcze ostatnie dni adwentowe ze Mszą św. roratnią. Przypominamy, że spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą św. oraz po Mszy św. roratniej i wieczornej, jeśli są penitenci. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie chwile przed Świętami.

W czwartek, 24 grudnia Wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie
o godz. 15.00 Msza św. w intencji tych bliskich zmarłych, którzy po raz pierwszy nie zasiądą z nami do wigilijnego stołu. Ich imiona można jeszcze podać w zakrystii lub kancelarii parafialnej do środy.

Pasterkę w kościele odprawimy o północy – składka w czasie Mszy św. na Caritas diecezji. Udział w Pasterce czyni zadość zobowiązaniu uczestnictwa we Mszy św. Uroczystości Bożego Narodzenia.

W piątek, 25 grudnia – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. Msze św. w porządku niedzielnym. Ze względu na ograniczenia sanitarne przypominamy o możliwości udziału we Mszy św. chrzcielnej o 13.15 oraz dodatkowo o 14.30. Uroczyste nieszpory kolędowe o 16.15 i wieczorna Msza św. o 17.00.

W sobotę, 26 grudnia drugi dzień Świąt – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. odprawimy również w porządku niedzielnym /bez dodatkowych/.

W przyszłą niedzielę, 27 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ponieważ nie ma kolędy, proponujemy wspólną modlitwę rodzin ze stolików z prasą.

Opłatki oraz Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy „Caritas” są do nabycia po Mszach św. w budynku katechetycznym, a w tygodniu jeszcze do środy w kancelarii parafialnej. Zapraszamy do uczestnictwa w charytatywnych dziełach świątecznych Kościoła.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom w tym trudniejszym niż zazwyczaj czasie, jaki przeżywamy, a szczególnie Kierownictwu Sklepu „RATUSZOWY” oraz PP. NIEMCZYK za życzliwość i wielkość dobroczynnego gestu, za przedświąteczne dary charytatywne dla naszej parafii. Dziękujemy też gorąco wszystkim, którzy włączyli /czy włączą/ swój talent, czas i wysiłek w dekoracje świąteczne naszej świątyni – BÓG ZAPŁAĆ!

W sprawie nowego funkcjonowania parafii w warunkach pandemii, biorąc pod uwagę różne podpowiedzi, za które dziękujemy, od nowego roku trzeba będzie oprzeć się na wolontariacie. W pierwszej kolejności poprosimy o podjęcie dyżuru czystości w kościele grupy i wspólnoty działające przy naszej parafii. Szczegóły w tej sprawie za tydzień.

Przed kościołem Straż Pożarna z Kamienicy proponuje kalendarze na przyszły rok. Polecamy ich waszej życzliwości 

Polecamy lekturę czasopism katolickich ze stolików w kościele za ławkami. Następny numer tygodników będzie podwójnej objętości, więc też w podwójnej cenie. 

Błogosławieństwo Boże niech nam pomoże ostatnie dni przedświąteczne tak przeżyć, by cieszyć się pojednaniem z ludźmi, i łaską uświęcającą w komunii ze Zbawicielem w Święta Jego Narodzenia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk