Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne 2019.01.20.

Od 18 – 25 stycznia trwa Tydzień Ekumeniczny w Kościele. W tym roku obchodzony jest pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt. 16,20). Przygotowały go wspólnoty chrześcijańskie Indonezji, gdzie w tym największym państwie Oceanii stanowią zaledwie ok. 13 % ludności. Diecezjalne nabożeństwo centralne odbędzie się W kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie w poniedziałek, 21 stycznia o godz. 17.00. W naszej parafii nabożeństwo o jedność chrześcijan dziś o godz. 16.30.Dziś o godz. 15.00 w naszym kościele kolędowy przegląd chórów – zapraszamy miłośników. Po przeglądzie nabożeństwo i Msza św. wieczorna.

W poniedziałek, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, 21 stycznia : Dzień Babci, a 22 stycznia: Dzień Dziadka. Kwiat, laurka, upominek, ale przede wszystkim wdzięczność, szacunek i pomoc oraz modlitwa należy się seniorom! Życzymy babciom i dziadkom wielu radości w przekazywaniu mądrości, tradycji i wiary młodemu pokoleniu. Jutro całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele.

We wtorek, 22 stycznia o godz. 16.30 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

W czwartek, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Pracownikom „Redigrafu” za wydruk naszej gazetki oraz naszemu Księdzu Piotrowi za utworzenie i czuwanie nad internetową stroną naszej parafii składamy serdeczne podziękowania z życzeniami wielu Bożych łask za przyczyną patrona pracowników mediów, Św. Franciszka Salezego.

W piątek, 25 stycznia – święto nawrócenia św. Pawła, apostoła. W tym dniu kończy się Ty-dzień Modlitw o Jedność chrześcijan. O godz. 18.45 dla klas 8-ch, przygotowujących się do bierzmowania w Kaplicy Miłosierdzia spotkanie przygotowawcze.

W sobotę, 26 stycznia – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu obchodzić będziemy w Kościele katolickim w Polsce Dzień Islamu.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy Zespół „Góralskie Nutki” z Pewli Wielkiej. Śpiewem kolęd w czasie Mszy św. i krótkim wystąpieniem po mszach chce dzielić z nami bożonarodzeniową radość.

Zakończyliśmy tegoroczną kolędę. Serdeczne podziękowania z zapewnieniem pamięci
w modlitwie składamy wszystkim, którzy przyjęli kapłanów z posługą duszpasterską

Osoby niewidome i ze znaczną wadą wzroku spotkanie w niedzielę, 24 stycznia br.
w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame /obok katedry/ rozpoczną adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 9.30. O godz. 10.00 Msza św.

Klub Seniora naszej parafii zaprasza serdecznie na wyjazdy:
– 13 kwietnia br. do teatru w Cieszynie na Misterium Męki Pańskiej/koszt:50,- zł/.
– 25-26 maja br. do Niepokalanowa – 125 rocznica urodzin św. Maksymiliana /koszt – 200,- zł/. Szczegóły na plakatach w gablotach kościelnych. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zachęcamy do udziału!
Księża Pallotyni zapraszają w sobotę, 26 stycznia o godz. 19.00 na film pt. „Chleb z nie-ba”. Szczegóły na plakacie.

Zachęcamy do lektury i polecamy prasę katolicką ze stolików w kościele.
Z ciepłą herbatą, czy kawą i domowym ciastem zaprasza po Mszy św. kawiarenka Emaus.
Z błogosławieństwem Bożym przemieniamy środowiska naszego życia na bliższe Ewangelii.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz