Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty specjalnej na potrzeby parafii.

Zapraszamy na popołudniową Mszę św. o godz. 17.00.

W dzisiejszą niedzielę pod zwykłymi warunkami możemy zyskać odpust Porcjunkuli. Odpust zupełny zyskuje się będąc w stanie łaski przy nawiedzeniu świątyni i modlitwie
w intencjach Kościoła i Ojca świętego.

„Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach” – pod tym Hasłem Episkopat Polski zaprasza do przeżycia tegorocznego miesiąca trzeźwości. Jest to zaproszenie do świadectwa patriotyzmu ze względu na stan społeczeństwa Narodu i do świadectwa ewangelicznej miłości, bo taką najskuteczniejszą drogę i lekarstwo podsuwa nam wiara. Parafialna Księga Trzeźwości czeka na wpisy zobowiązań przy relikwiach Św. Maksymiliana.

Rycerze Św. Michała Archanioła w poniedziałek, 3 sierpnia spotykają się o godz. 18.00 na Mszy św. i na nabożeństwie w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym. Na spotkanie zaprasza opiekun, ks. Krzysztof.

We wtorek, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera,

Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Nowennę za wstawiennictwem Św. Maksymiliana Marii Kolbe w dniach od 5. do 13. sierpnia po wieczornej Eucharystii. Nie będzie w tym roku wspólnego wyjazdu na Mszę św. na terenie Obozu w Oświęcimiu ze względu na przepisy epidemiczne. Strona internetowa diecezji informuje o szczegółach obchodów kolbiańskich. Zachęcamy serdecznie do włączenia się!

W czwartek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu rozpoczyna się doroczna Pielgrzymka diecezji na Jasną Górę. W tym roku będzie on miała ze względu na przepisy sanitarne odmienny przebieg, o którym informują strony internetowe diecezji – zachęcamy do włączenia się w to duchowe pielgrzymowanie.,

W sobotę, 8 sierpnia wspomnienie Św. Dominika, prezbitera.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele w czwartek na Godzinie Świętej o 17.00 oraz wieczornej Mszy św. o 18.00; w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu P. Jezusa w szczególny sposób na Mszach św. z nabożeństwem eucharystycznym o godz. 8.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy do odnowienia życie sakramentalnego, przypominając o możliwości skorzystania z Sakramentu Pojednania w oznaczonych miejscach w kościele pół godziny przed każdą Mszą św. w tygodniu, a dodatkowo w piątek od godziny 17.00 dla dzieci i młodzieży, którzy nie wyjechali na wakacje poza teren parafii.

Za tydzień w najbliższą niedzielę 9.sierpnia w naszym kościele świętować będziemy odpust parafialny ku czci św. Maksymiliana Kolbe. świętować będziemy. Posługę słowa podejmie ks. Bogusław Matuła, emerytowany proboszcz parafii Św. Wawrzyńca w Rudzie Śląskiej. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie i słowo Boże wygłosi na tej Mszy św. biskup pomocniczy naszej diecezji ks. dr Piotr Greger. Nieszpory odpustowe o godz. 16.15 i Msza św. o godz. 17.00 zakończą odpustowe świętowanie. Zapraszamy już dziś do świętowania w pełnym wymiarze wiary!

Za dwa tygodnie w niedzielę, pod hasłem: „Kropla krwi darem życia” przy naszym kościele będzie miała miejsce coroczna otwarta akcja poboru krwi honorowych krwiodawców naszej parafii od godz. 9.30 do 13.30. Dziękujemy już dziś za ten bezcenny dar wszystkim krwiodawcom.

Zachęcamy do lektury prasy ze stolików w kościele i wszystkim życzymy obfitego błogosławieństwa na niedzielne świętowanie i codzienne trudy życia Ewangelią.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk