Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 25 NIEDZIELA ZWYKŁA 2018.09.23

Klerykowi Michałowi dziękujemy za wszelkie dobro, jakie wniósł swoją prawie miesięczną posługą w naszej parafii. Życzymy wytrwałej wierności na drodze powołania i obiecujemy pamięć
w modlitwie.
Zapraszamy dziś na popołudniowe nabożeństwo o godz. 16.30 i wieczorną Mszę św. o godz. 17.00.
Liturgia w najbliższym tygodniu:
– w poniedziałek, 24 września – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Biel-sku-Białej.
– w czwartek, 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera,
– w piątek, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika
– w sobotę, 29 września – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
Nasza biblioteka parafialna obchodzi swoje 40-lecie działalności. Jej nieprzerwane funkcjo-nowanie w tym czasie zawdzięczamy przede wszystkim bezinteresownemu zaangażowaniu i ofiar-nej służbie Pracowników Biblioteki. Za to wielkie serce, wspaniałe zaangażowanie i cierpliwą, wy-trwałą służbę wszystkim Pracownikom Biblioteki składam gratulacje i jak najserdeczniejsze podzię-kowania w imieniu własnym i wszystkich czytelników, korzystających z ich służby. Jednocześnie zapraszamy na wieczorną Mszę św. w czwartek, która zostanie odprawiona w ich intencji.
Nowennę do Św. Michała Archanioła codziennie po wieczornej liturgii przed Świętem Pa-tronalnym prowadzą Rycerze i Czciciele Św. Michała Archanioła. Święto Patronalne przypada w sobotę, 29 września.
Na poświęcenie różańców dzieci z klas III z ich rodzicami zapraszamy w niedzielę, 30 wrze-śnia o godz. 12.00.
Spotkanie osób niewidomych i niedowidzących w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame /przy katedrze/: o godz. 9.30 adoracją Najświętszego Sakramentu. Msza św. z homilią o godz. 10.00. Na spotkanie w niedzielę, 30.września zaprasza opiekun, ks. Krzysztof.
Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza w najbliższą środę, 26 września na wykład ks. Lucjana Bieli /Uniwersytet JPII/ Czy w kościele potrzebna jest hierarchia? do Bielskiej Katedry św. Mikołaja na godz. 18.30. Klub prowadzi także Katolicki Dom Opieki „Józefów” przy ul. Grzybowej 8 w Bielsku-Białej. Wsparcia finansowego tej działalności Klubu będziemy mogli udzielić za tydzień w niedzielę, 30.września przy wejściowych drzwiach kościoła, gdzie będą kwestować członkowie KIK-u. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
W niedzielę, 30 września doroczna Parafialna Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej.
W kancelarii parafialnej trwają `zapisy na wyjazd autokarem. Zachęcamy serdecznie do uczestnic-twa i prosimy o wcześniejsze zapisy. Wyjazd autokarów sprzed kościoła o godz. 7.15. Rozpoczęcie „Dróżek” przy kaplicy św. Rafała o godz. 9.00. Droga Krzyżowa od stacji „U Piłata” o godz. 12.00. Msza św. w Bazylice o godz. 14.00. Powrót autokarów po Mszy św. w bazylice. Jeszcze raz zapra-szamy!
W Hałcnowskim Sanktuarium comiesięczne piątkowe „czuwanie” w tym tygodniu, 28 wrze-śnia poprowadzi Akcja Katolicka.
Naszym Parafianom: Ludwikowi i Janowi za ich troskę, zabezpieczenie przeciwdeszczowe
i prace pielęgnacyjne przy Krzyżu Jubileuszowym oraz „zielonym” obejściu wokół naszej świątyni: Bóg zapłać !
Księża Pallotyni spod Szpitala Wojewódzkiego zapraszają w sobotę, 29 września o godz. 19.00 na film o naszym Patronie pt. „Dwie korony”.
Zachęcamy do lektury czasopism ze stolików w kościele.
Z Bożym błogosławieństwem przeżyjmy czekający nas tydzień.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz