Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2024.06.02.

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty specjalnej, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Zapraszamy dziś na czerwcowe nabożeństwo popołudniowe o 16.30, w czasie którego polecać będziemy także intencje diecezjalnej Pielgrzymki na Kaplicówkę do Skoczowa ku czci św. Jana Sarkandra. Po nabożeństwie Msza św. o 17.00.

Do piątku, uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa z wieczorną liturgią łączyć będziemy procesje eucharystyczne wokół kościoła. Zapraszamy do uczestnictw a tym publicznym hołdzie dla Zbawiciela, który zechciał z nami zostać w znaku chleba, karmi nas, byśmy nie ustali
w drodze do wieczności.

W poniedziałek, 3 czerwca  wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi
i Towarzyszy. Na wieczornej Mszy św. modlą się Rycerze św. Michała Archanioła, po niej spotykają się w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

W środę, 5 czerwca po wieczornej liturgii w kawiarence Emaus spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – zapraszamy członków i zainteresowanych Akcją Katolicką.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Modlimy się za posługujących w Kościele i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej w czwartek. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. 

Kończy oktawę Bożego Ciała z procesjami Eucharystycznymi Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek 7.czerwca. Nadaje ona charakter naszej pobożności
w miesiącu poświęconym „Sercu, które tak bardzo umiłowało”, które czcimy wieczornymi nabożeństwami czerwcowymi po Mszy św. Zapraszamy do uczestnictwa. Na Mszy św. o 16.30
w Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii św. dzieci z klas IV szkoły podstawowej. W tym dniu – ze względu na uroczystość – nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Pierwsza sobota miesiąca 8 czerwca,  poświęcona jest Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, jakie czcimy co miesiąc nabożeństwem pierwszo-sobotnim, wynagradzającym zniewagi pod Jej adresem.

W niedzielę, 9 czerwca spotkanie osób żyjących w związkach niesakramentalnych na Mszy św. o godz. 15.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego i po niej w kawiarence Emaus.

Ks. Grzegorz z grupą „Beczka” zaprasza na wyjazdy/pielgrzymki w czasie wakacji 2024. Wszystkie propozycja wyjazdów znajdziemy w „Gazetce Parafialnej”, na parafialnej stronie internetowej, czy na plakatach w przedsionku głównego wejścia do kościoła. Zachęcamy do skorzystania z propozycji.

W sobotę, 15-go i niedzielę, 16-go czerwca br. odbędzie się 43. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę. Szczegółowy plan na plakatach gablot przykościelnych.

Dziękujemy serdecznie za dary dla naszej parafii: rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ornat eucharystyczny, a rodzicom bierzmowanej młodzieży za świece ołtarzowe – Bóg zapłać!

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie, uroczystą oprawę
 i wszelką pomoc w chrześcijańską oprawę uroczystości Bożego Ciała: zarówno w wymiarze liturgicznym, jak i organizacyjnym: Bóg zapłać za wszelki wkład w to wyjątkowe wydarzenie liturgiczne naszej parafii.

Dziękujemy Różom Żywego Różańca za troskę o czystość kościoła. Prosimy o podjęcie dyżuru czystości  Apostolstwo Dobrej Śmierci od poniedziałkowego wieczoru.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej ze stolików za ławkami.

Cieszmy się Bożym błogosławieństwem – owocem udziału  w niedzielnej Eucharystii.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk