Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2023.01.15

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o godz. 16.30 i po nim Mszę św. wieczorną o 17.00. 

We wtorek, 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata. W Kościele katolickim w Polsce obchodzimy Dzień Judaizmu.

W dniach 18 – 24 stycznia w całym Kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. . Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości” to hasło tegorocznego tygodnia ekumenicznego. Diecezjalne nabożeństwo z udziałem ks. bpa Piotra Gregera będzie miało miejsce we wtorek, 24. stycznia o godz. 17.00 w Brennej. .Na modlitwę o jedność chrześcijan w naszym kościele zapraszamy w niedzielę, 22 stycznia na popołudniowym nabożeństwie o godz. 16.30.

W czwartek, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

W piątek, 20 stycznia z racji trzeciego piątku miesiąca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. W kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 Msza św.
w intencji czcicieli Miłosierdzia, a po niej przed Najświętszym Sakramentem Koronka do Bożego Milosierdzia. Zapraszamy na modlitwę.

W sobotę, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy. O godz. 8.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św., przed Najświętszym Sakramentem Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Zachęcamy do uczestnictwa.

Dziękujemy czcicielom Miłosierdzia Bożego za troskę o czystość kościoła. O podjęcie dyżuru czystości przez najbliższy tydzień prosimy Parafialny Klub Kulturalny „Beczka”.

Trwają odwiedziny kolędowe w parafii. Kolędę dodatkową uzgodnić możemy bezpośrednio z kapłanem, który miał złożyć wizytę, w dniu określonym na planie odwiedzin gdy posługiwał mieszkańcom na trasie adresu zamieszkania zapraszających.

W kawiarence Emaus w niedziele, a w zakrystii i kancelarii w tygodniu nabyć można parafialny kalendarz, na rok 2023, wydany z ok. 40-lecia poświęcenia naszego kościoła. POLECAMY!

Organizowany jest wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa „Szlakiem Betlejemskich Szopek” w dniu 28 stycznia 2023r. Bliższe informacje na plakatach oraz przy zapisach do 25 stycznia w kancelarii parafialnej.

W czasie ferii organizowanych jest wiele wydarzeń w sferze wiary. Zachęcamy zwłaszcza młodych do skorzystania z zaproszeń na takie wydarzenia. Warto odkryć środowiska i wspólnoty troszczące się o żywą łączność z Bogiem.

Zachęcamy do czytania czasopism katolickich ze stolików za ławkami
w kościele.

Przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk