Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2023.01.08

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o godz. 16.30 i po nim Mszę św. wieczorną o 17.00.

Od jutrzejszego poniedziałku w liturgii rozpoczyna się okres zwykły i trwa w pierwszej swej części do wtorku przed środą popielcową – w tym roku do 21 lutego. Wystrój kościoła pozostawimy wg tradycji.

We wtorek, 10 stycznia na godz. 19.00 do kościoła zapraszamy rodziców tegorocznych kandydatów do Bierzmowania.

W środę po wieczornej Mszy św. w kawiarence Emaus spotyka się Parafialny Oddział Akcji Katolickiej – zapraszamy członków i zainteresowanych.

W czwartek, 12 stycznia na katechezie w salce budynku katechetycznego po wieczornej Mszy św. spotyka się Apostolstwo Dobrej Śmierci.

W piątek, 13 stycznia wieczorna Msza św. w intencji Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.

W sobotę, 14 stycznia obchodzić będziemy Dzień migranta i uchodźcy.

W przyszłą niedzielę, 15 stycznia, składka przeznaczona jest na cele charytatywne, jako jałmużna postna.

Tych, którzy chcieliby przyjąć kapłana z kolędą, a nie zdążyli z zaproszeniem prosimy o uzgodnienie terminu wizyty duszpasterskiej osobiście z księdzem, który był w wyznaczonym czasie na kolędzie pod adresem ich zamieszkania.

W naszej parafii gościć będziemy Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, które zaproszą m. in. dziewczyny na kandydatki do Zgromadzenia. 

Organizowany jest wyjazd na „Jasełka” do Oświęcimia do Księży Salezjanów dn. 22 stycznia o godz. 16.00 oraz do Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa „Szlakiem Betlejemskich Szopek” dn. 28 stycznia 2023r. Bliższe informacje na plakatach oraz przy zapisach  z wpłatą 25,- zł do 13 stycznia oraz 25 stycznia w kancelarii parafialnej.

Polecamy przedstawienie „Opowieść wigilijna” na podstawie noweli Charlesa Dickensa, które można obejrzeć w Auli Towarzystwa Szkolnego om. M. Reja. Szczegóły na plakatach gablot przykościelnych.

W kawiarence Emaus w niedziele, a w zakrystii i kancelarii w tygodniu nabyć można parafialny kalendarz, na rok 2023, wydany z okazji 40-lecia poświęcenia naszego kościoła. Zachęcamy do nabycia.

Dziękujemy pracującym nad czystością kościoła w poniedziałkowy wieczór. Prosimy o podjęcie dyżuru czystości Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

Na stolikach za ławkami aktualna prasa katolicka – polecamy wszystkim jej lekturę.

Z Bożym błogosławieństwem chcemy wchodzić w codzienność nowego roku, który rozpoczęliśmy.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk