Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2022.12.04.

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty specjalnej na potrzeby parafii – aktualnie ogrzewanie Kościoła. Przy drzwiach wejściowych do puszek składamy ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie, zwłaszcza Ukrainie.

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00.

Msze św. „roratnie” w naszym kościele z przesłaniem duszpasterskim od poniedziałku do piątku
o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa nie tylko dzieci!

We wtorek, 6 grudnia – wspomnienie dowolne św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego naszej diecezji. O godz.19.00 w kościele spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych Szkoły Podstawowej Nr 1.

W środę, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Trwa Nowenna przed Uroczystością codziennie po wieczornej Mszy św. W samą Uroczystość: o godz. 12.00 Godzina Łaski. W naszym kościele Msza św. z okazji 45 Rocznicy inauguracji Żywego Różańca w parafii. Poprzedzi ją adoracja Najświętszego Sakramentu o 11.15. Po niej w kawiarence Emaus wspólna „agapa”.

Dziś, jak ogłaszaliśmy, przy wejściach do kościoła możliwość zapisu do „Róż Żywego Różańca” naszej parafii. Serdecznie wszystkich zachęcamy do takiego zapisu. Zobowiązuje nas on jedynie do modlitwy jednej tajemnicy /dziesiątki/ różańca w ciągu dnia, a o sile i jednocześnie potrzebie wspólnej modlitwy nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Rozważmy tę potrzebę i możliwość naszej odpowiedzi!

Poświęcenie medalikówdzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św.: w czwartek, 8.XII na Mszy św. g. 18.00

Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek 9. grudnia: ze Szkoły Podstawowej Nr 6 o godz. 18.30; ze Szkoły. Primary Staps i pozostałych o godz. 19.15 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia.

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Zaprasza wszystkich chętnych, a szczególnie młodzież, na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w najbliższy piątek w kościele na os. Karpackim. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą św.

W sobotę 10 grudnia, na godz. 11:00 zapraszamy dzieci do Kawiarenki „EMAUS” na zdobienie pierniczków świątecznych, a dziś o godz. 15:30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego spotkanie ze Świętym Mikołajem dzieci do lat 9. Mikołaj dla każdego dziecka ma prezent.

Jeszcze w tym tygodniu okazja złożenia zaproszeń na kolędę do puszek w kościele lub w kancelarii. Wystarczy podać swój adres i numer telefonu.

W budynku katechetycznym nabędziemy opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom CARITAS, kartki świąteczne i inne drobiazgi „okołoświąteczne”. Zaprasza też kawiarenka Emaus

W niedzielę, 11.grudnia o godz.16.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego – spotkanie osób ze związków niesakramentalnych. W programie: Msza św. z nauką formacyjną, agapa.

Ksiądz proboszcz z Kamienicy duszpasterzował także w Czerniowcach na Ukrainie. Pojawiła się okazja gratisowego transportu środków pomocy dwoma bus-ami. Prosi nas o pomoc w zbiórce: artykułów żywnościowych, koców, śpiworów, butów, środków czystości, wszystkiego, co pomoże ofiarom wojny przetrwać zimę. Będziemy w poniedziałek i wtorek w godz. 11.00 – 12.00 oraz 16.00 – 17.45 oczekiwać w salkach na taką pomoc ze strony parafian. Niewielka pomoc wielu może być znaczną pomocą.

Młodzież z wolontariatu misyjnego w przyszłą niedzielę zaproponuje nam sianko na stół wigilijny oraz ozdoby świąteczne. Ofiary z tej okazji złożone pomogą misjom w Boliwii oraz Papui Nowej Gwinei. Już dziś za udział w tych charytatywnych inicjatywach wszystkim serdecznie dziękujemy.

W przedsionku głównego wejścia na plakacie propozycja wyjazdu do Włoch w przyszłym roku.

Dziękujemy za prace na dyżurze czystości pierwszym siedmiu Różom Żywego Różańca parafii. Prosimy, by w poniedziałek podjęły dyżur pozostałe Róże Różańcowe.

Katolicka prasa na stolikach za ławkami z dodatkami – polecamy jej lekturę wszystkim.

Cieszmy się wsparciem Bożym błogosławieństwem i przyjmijmy je jako owoc uczestnictwa w dzisiejszej Eucharystii.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk