Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2022.11.27

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o godz. 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00.

Od jutra wieczorami zapraszamy wszystkich na adwentowe Msze św. „roratnie”. Uczestnictwo w nich jest szczególnym znakiem naszego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

Od 29 listopada do 7 grudnia zapraszamy na modlitwy Nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny codziennie po wieczornej Mszy św.

Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze Szk. Podsawowej. Primary Steps we wtorek, 29 listopada, g. 19.00 w kościele.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych Szk. Podst. Nr 1 w piątek,
2 grudnia o godz. 18.30 kl. a,b,c; o godz. 19.15 kl. d,e,f w kaplicy Bożego Miłosierdzia.

W środę, 30 listopada – święto św. Andrzej, apostoła

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. To dni odnowy życia sakramentalnego! Modlimy się za posługujących w Kościele i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Najświętszej Maryi Pannie w znaku Jej Niepokalanego Serca. W pierwszy czwartek – godz. 17.00 Godzina Święta, 18.00 Msza św. o powołania do służby Bożej w Kościele;
w pierwszy piątek – godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do NSPJ, godz. 17.30 spowiedź, 18.00 Msza św. roratnia; w pierwszą sobotę – Msza św. ku czci Niepokalanej Matki Bożej o godz. 8.00; po niej nabożeństwo pierwszosobotnie.

W sobotę, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, kolekta specjalna na potrzeby parafii, zwłaszcza na ogrzewanie. Ofiarą przy drzwiach kościoła – jak co roku – będziemy wspierać Kościół na Wschodzie. Modlić się też będziemy za tych, którym patronuje św. Barbara oraz za ludzi bezrobotnych.

Po Mszach św. będzie możliwość zapisu do „Róż Żywego Różańca” naszej parafii. Serdecznie wszystkich zachęcamy do takiego zapisu. Zobowiązuje nas on jedynie do modlitwy  jednej tajemnicy /dziesiątki/ różańca w ciągu dnia, a o sile wspólnej modlitwy nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Rozważmy tę możliwość odpowiedzi na nader aktualną współcześnie potrzebę modlitwy dla Kościoła i rodziny ludzkiej!

W niedzielę, 4 grudnia 2022 r. o godz. 15:30 zapraszamy do kaplicy Miłosierdzia Bożego na spotkanie ze Świętym Mikołajem dzieci do lat 9. Mikołaj dla każdego dziecka ma prezent.

W sobotę 10 grudnia 2022 na godz. 11:00 zapraszamy dzieci do Kawiarenki „EMAUS” na zdobienie pierniczków świątecznych.

W budynku katechetycznym dziś, a w tygodniu w kancelarii parafialnej możemy nabyć opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Caritas i inne drobiazgi związane z chrześcijańską tradycją bożonarodzeniową. Zaprasza nas też w swoje progi kawiarenka Emaus w budynku katechetycznym.

W środę, 30 listopada organizowane jest wyjście do kina HELIOS /Sfera/ na film o bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim, zatytułowany „Prorok”. Zapisy dziś w kawiarence, a w tygodniu w kancelarii.

Dziękujemy Rycerstwu Niepokalanej za dyżur czystości w kościele przez miniony tydzień. Prosimy Róże Żywego Różańca od 1-ej do 7-ej o podjęcie dyżuru.

Do lektury katolickiej prasy ze stolików w kościele namawiamy.

Boże błogosławieństwo nas wprowadza w nowy rok kościelny.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk