Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2022.11.20.

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i Mszę św. o 17.00.

Polecamy waszej życzliwości zbiórkę przy wejściach kościoła Towarzystwa Św. Brata Alberta dla ubogich i bezdomnych naszego miasta. Za wszelkie ofiary – Bóg zapłać.

Zachęcamy naszą młodzież do wzięcia udziału w spotkaniu w kościele na Os. Karpackim o godz. 15.00 z okazji Światowego Dnia Młodzieży.

W poniedziałek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu obchodzi swoje imieniny Ksiądz Biskup Janusz Zimniak. Pamiętamy w modlitwie o osobie Biskupa Seniora.

We wtorek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, Patronki śpiewu kościelnego. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 Msza św. w intencji naszego p. Organisty i jego rodziny.
O godz. 19.00 we wtorek w kościele spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 36. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z tej Szkoły w piątek, 25 listopada:
o godz. 18.30 kl. 8abc; o godz. 19.15 kl. 8def.

W czwartek, 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników narodu wietnamskiego: Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy. Po wieczornej Mszy św. w czwartek kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w kawiarence Emaus.

Spotkanie osób niewidomych i ze znaczną wadą wzroku w kaplicy  Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy ul. Schodowej, obok Katedry w niedzielę, 27 listopada br. Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 9.30, Msza św. o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę, 27 listopada, rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny.

Okres odwiedzin duszpasterskich – kolęda mobilizuje nas do spotkań w parafialnej społeczności… Kolęda to błogosławieństwo dla domu, to wspólna modlitwa w domu /bywa, że jedyna w roku wspólna/, to wymiana uwag we wspólnocie parafialnej, kościelnej. Chcemy odwiedzić wszystkich otwartych na spotkanie! Jednak w istniejącej rzeczywistości pójdziemy na zaproszenie. Kartki z wpisanym adresem zapraszających /i ewentualnym numerem telefonu/ wrzucamy do skrzynek przy wejściach do kościoła przez najbliższe trzy tygodnie /do dn. 11 grudnia br./. Zaprosić można też telefonicznie dzwoniąc do kancelarii
w godzinach jej urzędowania. Zwracamy się do uczestniczących w liturgii niedzielnej z prośbą o powiadomienie o kolędzie tych, którzy do kościoła nie potrafią dotrzeć wskutek choroby, niesprawności, czy strachu przed „pandemią”. Prosimy o pomoc, by do wszystkich mieszkańców parafii wiadomość o kolędzie dotarła. Trasy odwiedzin zostaną ogłoszone przed Świętami, po uszeregowaniu zaproszeń według adresów. Jesteśmy przekonani, że dzielenie się wiarą tym tradycyjnym, „bożonarodzeniowym” zwyczajem będzie skutecznym umocnieniem wspólnoty wiernych w parafii.

Od przyszłej niedzieli będziemy mogli zaopatrzyć się w opłatki, świece wigilijne i inne drobiazgi związane z chrześcijańską tradycją bożonarodzeniową: w niedziele w budynku katechetycznym, w tygodniu w kancelarii parafialnej.

Po Mszy św. z zakrystii można jeszcze zabierać kartony dla przygotowania paczki świątecznej naszym chorym i seniorom parafii.

W sobotę, 26 listopada w Pierśćcu, w Sanktuarium Św. Mikołaja będzie miał miejsce XX Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Plan dnia na plakacie w przedsionku kościoła.

W środę, 30 listopada organizowane jest wyjście do kona HELIOS /Sfera/ na film o błogosławionym Kard. Stefanie Wyszyńskim pt. „Prorok”. Seans o godz. 11.00. Zapisy w kawiarence Emaus lub kancelarii parafialnej. Bilety w cenie 15,- zł. Zachęcamy do obejrzenia.

W niedzielę, 4 grudnia 2022 r. o godz. 15:30 zapraszamy dzieci do lat 9 do kaplicy Miłosierdzia Bożego na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Mikołaj dla każdego dziecka ma prezent.

W sobotę 10 grudnia 2022 na godz. 11:00 zapraszamy dzieci do Kawiarenki „EMAUS” na zdobienie pierników świątecznych.

Dziękujemy młodzieży za pomoc w sprzątaniu kościoła. Prosimy o podjęcie w tym tygodniu dyżuru czystości w kościele przez Rycerstwo Niepokalanej.

Błogosławieństwo jest naszym wyposażeniem na budowanie Królestwa Chrystusowego.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk