Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2022.10.23

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna Tydzień misyjny pod hasłem: „Będziecie mi świadkami”. Zapraszamy na różańcowe nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00.
W dniu jutrzejszym 24 października przypada, 40 rocznica poświęcenia naszej świątyni. Po Mszy św. o godz. 8.00 do godz. 17.15 całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.15 – nabożeństwo różańcowe, na którym podziękujemy za obecność Pana Boga wśród nas i łaski Jego działania przez znak świątyni. O godz.18.00 – Msza św. dziękczynna za naszą świątynię, za jej budowniczych, fundatorów i darczyńców pod przewodnictwem J. E. księdza biskupa Piotra Gregera. Zapraszamy wszystkich do udziału !
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy trudzili się, by obchód 40-ej Rocznicy poświęcenia naszego kościoła wypadł jak najgodniej – Bóg zapłać!
Spotkanie rodziców dzieci pierwszo komunijnych ze Szkoły Podstawowej Pri-mary Staps odbędzie się we wtorek, 25 października o godz. 19.00 w kościele.
Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 36 odbędzie się w piątek, 28 października: kl. 8abc o godz. 18.30; kl. 8def o godz. 19.15. Zapraszamy serdecznie zainteresowanych.
W piątek, 28 października, przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Ju-dy Tadeusza. Chcemy pamiętać o biskupie seniorze Tadeuszu i polecać go Bogu w modlitwie w dniu jego imienin.
Spotkanie osób niewidomych i ze znaczną wadą wzroku w niedzielę 30 paź-dziernika w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy ul. Schodowej, obok katedry św. Mikołaja. Rozpocznie go adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 9.30. O godz. 10.00 Msza św. Spotkanie poświęcone będzie wspomnieniu zmarłych członków Duszpasterstwa Niewidomych. Na spotkanie zaprasza opiekun, ks. Krzysztof.
W pierwszych dniach listopada na różańcu polecimy naszych zmarłych zaleca-nych w wypominkach jednorazowych; zaś co tydzień w piątek przez rok modlimy się za zmarłych z wypominek rocznych i raz w miesiącu odprawiamy za nich Mszę św. Formularze dostępne na stolikach za ławkami po wypełnieniu składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
W kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia możemy rezerwować intencje mszalne za żyjących na przyszły rok kalendarzowy. Prosimy pomyśleć o rocznicach czy jubileuszach, imieninach i urodzinach, by nie było kłopotu z terminami.
Dziękujemy za prace nad czystością kościoła Bractwu Trzeźwości. O podjęcie dyżuru w kościele prosimy Czcicieli Miłosierdzia Bożego od środy po wieczornej Mszy św.
Zachęcamy do lektury prasy ze stolików za ławkami.
Umacnia nas błogosławieństwo Boże na czekający tydzień.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk