Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2022.09.11.

Rozpoczynamy dziś Tydzień Wychowania, który potrwa do 17 września. W tym roku obchodzić go będziemy pod hasłem „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (J 14,6). Intencje tygodnia polecimy w modlitwie na nabożeństwie popołudniowym o 16.30. Po nim Msza św. o godz. 17.00. Zapraszamy
Apostolstwo Dobrej Śmierci do środy, 14 września zaprasza na Nowennę po wieczornej Mszy św. Święto Patronalne stowarzyszenia przypada w czwartek, 15 września we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu o godz. 17.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Różaniec do Siedmiu Boleści MB, a o 18.00 uroczysta Msza św. w intencji Stowarzyszenia.
Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek, 12 września o 17.15 modli się do Św. Maksymiliana, o 18.00 na Mszy św., a po niej spotyka się na formacji w budynku katechetycznym.
We wtorek, 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
W środę, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszym kościele Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczęcie formacji dla tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców i dzieci w kościele.
W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września, godz. 17.00 na Wzgórzu Trzech Lipek, pod Krzyżem Nowego Tysiąclecia Msza św. w intencji mieszkańców Bielska-Białej pod przewodnictwem ks. dziekana Marcina Aleksy.
W czwartek, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. O godz. 19.00 w kościele w czwartek spotkanie dla rodziców i uczniów klas VIII, tegorocznych kandydatów do Bierzmowania.
W piątek, 16 września – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża
i Cypriana, biskupa. W tym dniu modlimy się także do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy do kaplicy na Mszę św. o godz. 15.00 i po niej modlitwę Koronki do Miłosierdzia Bożego.
W sobotę, 17 września się diecezjalna pielgrzymka rodzin oraz wspólnot Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie Drogą Krzyżową o godz. 10.00 od stacji
„U Piłata”.
W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież
i wychowawców.
W przyszłą niedzielę, 18 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
Dziękujemy Różom Żywego Różańca, od 1. do 7., za dyżur czystości w kościele w minionym tygodniu. Prosimy o troskę o czystość kościoła Róże od 8 do 15 od poniedziałkowego wieczoru.
W tegoroczną 40 Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła, w ostatnią niedzielę września zapraszamy na coroczną pielgrzymkę parafialną do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy na wyjazd autokarem w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania z wpłatą 35,00 zł. Prosimy o nie odwlekanie decyzji, by można było zarezerwować autokar.
Parafialny Klub Kulturalny „BECZKA” zaprasza na wyjazdy do Piekar Śl., na Morawy, do Grecji… Informacje szczegółowe na stronie internetowej, na plakatach gablot. Chętnych na wyjazd do Grecji zapraszamy w poniedziałek po wieczornej Mszy św. do kawiarenki Emaus.
Zachęcamy do czytania czasopism katolickich ze stolików w kościele. W dzisiejszym „Gościu” poradnik dla rodziców jak nauczyć dziecko korzystania z sfery wirtualnej.
Bądźmy ludźmi niosącymi w codzienność Boże błogosławieństwo.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk