Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2022.05.01,

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty specjalnej. Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00.

„Pokój temu domowi”, to hasło przeżywanej dziś 3 Niedzieli Wielkanocnej, będącej Niedzielą Słowa Bożego, Niedzielą Biblijną, która rozpoczyna XIV Tydzień Biblijny.

Nabożeństwa majowe dziś rozpoczynamy i w naszym kościele odprawiać je będziemy codziennie przed wieczorną Mszą św.: w niedziele i uroczystości o godz. 16.30, a w dniach powszednich o 17.30. Zapraszamy do uczestnictwa i ufnej modlitwy przez wstawiennictwo Chrystusowej i naszej Matki.

W poniedziałek, 2 maja—wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, Spotkanie Rycerzy Św. Michała Archanioła po wieczornej Mszy św. w kaplicy budynku katechetycznego.

We wtorek, 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym z nabożeństwem majowym o godz. 16.30 przed wieczorną Mszą św. Modlimy się za Ojczyznę i rodaków w kraju i na emigracji.

W środę, 4 stycznia, wspomnienie św. Floriana męczennika, patrona strażaków.
O godz. 7.00 odprawimy Mszę św. o światło Ducha Świętego dla maturzystów w czasie egzaminów i wyboru drogi życiowego powołania.

W piątek, 6 maja – świętych apostołów Filipa i Jakuba.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się w czwartek za posługujących w Kościele i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej, w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu P. Jezusa, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Są to też dni odnowy życia sakramentalnego. Zapraszamy w pierwszy czwartek na Godzinę Świętą o 17.00, Mszę św. o powołania do służby w Kościele o 18.00; w pierwszy piątek na nabożeństwo do Najświętszego Serca P. Jezusa po Mszy św. o 8.00 lub 18.00; w pierwszą sobotę na nabożeństwo dla uczczenia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., dodatkowo w piątek od godz. 17.00. Dla dzieci spowiedź
w piątek o godz. 16.00, Msza św. „szkolna” o 16.30.

W sobotę, 7 maja o godz. 10.00 Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu w sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach. Módlmy się za kandydatów do święceń.

Obchód chorych z posługą sakramentalną w sobotę – prosimy zgłosić ich adresy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Spotkanie osób ze związków niesakramentalnych z formacyjną nauką za tydzień
w niedzielę 8 maja o godz. 15.30 na Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym.

W przyszłą niedzielę, 8 maja ofiarami składanymi do puszek wspieramy diecezjalne radio Anioł Beskidów.

Biblioteka parafialna zaprasza w swoje progi w każdą niedzielę do południa oraz
w środy przed wieczorną Mszą św.

Bóg zapłać Rycerstwu Niepokalanej za dyżur czystości w minionym tygodniu. Prosimy o podjęcie dyżuru Rycerzy św. Michała od środy, 4 maja.

Serdecznie zachęcamy do sięgania po prasę katolicką ze stolików za ławkami w kościele. Jej lektura wydaje się dziś nieodzowna dla świadomie wierzącego katolika.

Błogosławieństwo Boże niech będzie naszym wsparciem i umocnieniem w realizacji
w czekającym nas tygodniu wszelkiego dobra.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk