Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2022.04.24

W dzisiejszą niedzielę będzie można wesprzeć dzieło rozbudowy Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek dębickich w Skoczowie. Grupa teatralna „Edmundi” – składająca się z podopiecznych i pracowników Domu jest u nas ze sceną ewangelizacyjną. Bóg zapłać też za ofiary wsparcia dzieła naszych dzisiejszych gości

Decyzją 357. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski dzisiejsza niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. W tygodniu: dziękujemy Panu Bogu z wrażliwość charytatywną, za zaangażowanych w wolontariatach i zespołach charytatywnych, za świadectwo samarytańską posługą wierzących wobec wszystkich potrzebujących sióstr i braci. Wypraszamy Miłosierdzie Boże dla świata i wytrwanie w ewangelicznej posłudze Kościoła. Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii w tym tygodniu.

Dzisiejsza niedziela jest zarazem świętem patronalnym Caritas. Kolekta przeznaczona jest na cele charytatywne.

W poniedziałek, 25 kwietnia—święto św. Marka, ewangelisty. Mszę św. o godz. 8.00 rozpoczniemy procesją do krzyża i modlitwą o urodzaje. Zapraszamy do uczestnictwa, szczególnie działkowiczów i pielęgnujących ogródki przy swoich domach.

We wtorek, 26 kwietnia—liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (przeniesiona z soboty wielkanocnej). W tym dniu Ksiądz Biskup Tadeusz Rakoczy obchodzi 30. rocznicę święceń biskupich. Pamiętamy w modlitwie o osobie pierwszego Biskupa Bielsko-Żywieckiego.

W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy do kawiarenki Emaus na spotkanie Kręgu Biblijnego.

W piątek, 29 kwietnia przypada święto liturgiczne św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy, doktor Kościoła, patronki Europy. Jest to zarazem Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

W sobotę, 30 kwietnia, z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Początek celebracją Mszy św. o godz. 12.00. Zakończenie pielgrzymki będzie miało miejsce w łagiewnickim sanktuarium Bożego Miłosierdzia we wtorek, 3 maja o godz. 15.00 modlitwą Koronki oraz Mszą św.

Za tydzień, 1 maja przypada 3. niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna. Składka specjalna na potrzeby parafii. Rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe.

Dziękujemy za pełnienie dyżuru czystości w ubiegłym tygodniu. Prosimy o podjęli dyżur w poniedziałkowy wieczór Rycerze Niepokalanej.

Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej ze stolików za ławkami

Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Włocławka, Torunia i Bydgoszczy w dniach 30 kwietnia do 2 maja. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegóły o wyjeździe znajdziemy także na plakacie w przedsionku głównego wejścia do kościoła.

W dzisiejsze święto możemy zyskiwać odpust zupełny lub cząstkowy. Warunki jego zyskania określa dekret, którego treść możemy poznać m.in. na stronie internetowej.

Przyjmijcie błogosławieństwo.

Udziela się odpustu zupełnego na zwykłych warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) wiernemu, który w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).

Udziela się odpustu cząstkowego wiernemu, który – przynajmniej z sercem skruszonym – skieruje do Pana Jezusa Miłosiernego jedno z prawnie zatwierdzonych pobożnych wezwań.”

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk