Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2022.04.10.

Bóg zapłać za ofiary kolekty z ubiegłej niedzieli. Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o 16.00 i po nim Mszę św. o 17.00.

Po wieczornej Mszy św. program „Stała Matka Boleściwa” w wykonaniu Orkiestry im. Telmanna i Artura Pierścińskiego /recytacje/ – zachęcamy do wysłuchania.

Rycerstwo Niepokalanej  w poniedziałek, 11 kwietnia o godz. 17.15 modli się za przyczyną św. Maksymiliana, o 18.00 uczestniczy w Mszy św. w intencji grupy, po niej spotyka się na formacji w budynku katechetycznym.

Niedziela Palmowa jest pamiątką uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy
i otwiera Wielki Tydzień, szczególnie bogaty i wymowny w Liturgii Kościoła. W nim Święte Triduum Paschalne Meki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt roku liturgicznego. Udział w nim owocuje zyskaniem odpustu zupełnego.

W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w katedrze Msza św. Biskupa z Prezbiterium Diecezji: poświęcenie Krzyżma oraz ustanowienie animatorów Służby Liturgicznej. W naszym koście o godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Adoracja w „ciemnicy” do godz. 22.00.

W Wielki Piątek o godz. 9.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, o g. 10.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. O godz. 15.00, w Godzinie Miłosierdzia Koronką rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia. Wieczorem zapraszamy o g. 18.00 na Liturgię na cześć Męki Pańskiej. Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 24.00 – porządek w gazetce parafialnej i w gablotach. W piątek obowiązuje nas post ścisły /jakościowy i ilościowy/. Zaleca się przedłużyć go do wieczornej celebracji Wigilii Paschalnej.

W Wielką Sobotę od 7.00 całodzienna adoracja przy Bożym Grobie. Święcenie potraw od godz. 10.00 co godzinę w kościele do godz. 15.00! Wieczorem o g. 20.00 Msza św. Wigilii Paschalnej z Procesją Rezurekcyjną. Na liturgię przynosimy świece.

W Niedzielę Wielkanocną Msze św. w porządku świątecznym. O godz. 16.00 Nieszpory Wielkanocne zakończą Święte Triduum Paschalne. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę.

Spowiedź Święta w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed ranną i 1.godzinę przed wieczorną Mszą św.Zasadniczo zaleca się wiernym skorzystanie z okazji do spowiedzi do środy, przed Świętym Triduum Paschalnym, dla pełnego udziału w płynącym z niego zdroju łask– zachęca nas Konferencja Episkopatu Polski! Od poniedziałku spowiadać będziemy w konfesjonałach

W czwartek, 14 kwietnia obchodzić będziemy w niedawno uchwalone święto Chrztu Polski.

Od Wielkopiątkowej Godziny Miłosierdzia do „Białej Niedzieli” po wieczornej liturgii Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego /Wielka Sobota w czasie adoracji o godz. 15.00, Niedziela Wielkanocna w czasie Nieszporów wielkanocnych/.

Zachęcamy do zapisów w kancelarii na wyjazdy autokarowe do Łagiewnik w Święto Miłosierdzia Bożego oraz Włocławka, Torunia i Bydgoszczy w majowy weekend. Kancelaria czynna będzie do środy. W wypadkach losowych kontakt z kapłanem o każdej porze.

ADORACJA PRZY BOŻYM GROBIE WIELKI PIĄTEK – Od godz. 20.00 – Oaza Rodzin, od godz. 21.00 – Bractwo Trzeźwości, od 22.00 – Rycerze Niepokalanej, od 23.00 – Akcja Katolicka. Zakończenie o godz. 24.00. WIELKA SOBOTA – godz. 7.00 – Apostolstwo Dobrej Śmierci, godz. 8.00 – Czciciele Miłosierdzia Bożego, godz. 9.00 – Róże Żywego Różańca. Zachęcamy do adoracji przy błogosławieniu pokarmów wielkanocnych!

Dziękujemy pierwszym 7-miu Różom Żywego Różańca za prace na dyżurze czystości. Prosimy o podjęcie go od poniedziałkowego wieczoru pozostałe Róże oraz wszystkich chętnych.

Do pobrania są jeszcze kartony Caritas na paczki dla Ukrainy.

Niech Bóg będzie hojny dla nas w błogosławieństwo na czekający nas tydzień.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk