Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2022.01.30.

Zapraszamy dziś o godz. 16.30 na biblijne nabożeństwo popołudniowe i Mszę św. o godz. 17.00.

W poniedziałek, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa
i doktora Kościoła, Patrona pracowników mediów. Polecamy naszego ks. Piotra, dyrektora diecezjalnego radia „Anioł Beskidów”, modlimy się za pracowników drukarni „Redigraf”, edytujących naszą Gazetkę, wypraszamy Boże światło dla wszystkich pracowników i odbiorców mediów.

We wtorek, 25 stycznia – święto Nawrócenia Świętego Pawła, apostoła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan. W tym roku obchodzimy go pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać Mu pokłon”. Warto przemyśleć i przemodlić tematy Tygodnia na osobistej drodze wiary
i troski o Kościół. Przypominamy o całodziennej adoracji eucharystycznej w kaplicy.

W środę, 26 stycznia – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Jest to Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Na wieczornej Mszy św. w środę polecimy żyjących i zmarłych parafian, służących społeczną pracą w naszej bibliotece parafialnej – zapraszamy do modlitwy.

W czwartek, 27 stycznia po Mszy św. wieczornej, tj. około godz. 18.45 w kawiarence Emaus kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego. Uczestników prosimy o zabranie ze sobą Pisma św.

W piątek, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła..

W sobotę, 29 stycznia o godz. 19.00 na probostwie spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich jej członków do wzięcia udziału w spotkaniu. W najbliższym czasie ogłoszone zostaną wybory nowej Rady. Pierwszym etapem wyborów jest zgłoszenie kandydatów do duszpasterskiej Rady. Prosimy pomyśleć już teraz o kandydaturach.

Osoby niewidome i ze znaczną wadą wzroku spotkają się w niedzielę, 30.01.
o godz. 9.30 na adoracji, a o 10.00 na Mszy św. w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy ul. Schodowej /obok Katedry Bielskiej/.

W niedzielę 30 stycznia 2022 na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 będzie w naszym kościele kolędował Zespół Regionalny Lipowianie.

Dziękujemy Różom Żywego Różańca i wszystkim, którzy włączyli się w prace dyżuru czystości w kościele w minionym tygodniu. O podjęcie dyżuru od poniedziałku po wieczornej Mszy św. prosimy Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz chętnych parafian do włączenia się w pomoc.

Kawiarenka Emaus, jak w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 do południa zaprasza na chwilę wytchnienia i wymiany myśli w gronie znajomych.

W zimowe, dłuższe wieczory pożyteczną lekturą dla orientacji i formacji jest prasa katolicka, dostępna na stolikach za ławkami w kościele.

Błogosławieństwo Boże niech pomaga i utrwala każde dobro naszego życia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk