Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2022.01.30.

Na nabożeństwie popołudniowym modlić się będziemy za chorujących na trąd o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00.

W poniedziałek, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera. Jest on patronem miasta Oświęcim.

W środę, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji zwane „Matki Bożej Gromnicznej”. Liturgia ostatni raz ukazuje Jezusa jako Dzieciątko. Kończy się okres kolęd, wystawiania żłobków i choinek. W Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się wspieramy ofiarą zakony klauzurowe. Msze św. w porządku święta zniesionego: o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Na Mszy św. o godz.18.00 poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

W czwartek, 3 lutego – wspomnienie dowolne św. Błażeja, biskupa i męczennika. Udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa za jego przyczyną.

W piątek św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszy św. o godz. 8.00 poświęcimy chleb i wodę.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca – dni odnowy życia sakramentalnego. W czwartek Godzina Święta
o 17.00, Msza św. o powołania do służby w Kościele o 18.00 – modlimy się za tych, którzy pracują na Niwie Pańskiej, prosimy w modlitwie o dar nowych powołań do służby w Chrystusowym Kościele. W pierwszy piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca P. Jezusa po Mszy św. o 8.00 i 18.00. W pierwszą sobotę – nabożeństwo dla uczczenia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 8.00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św., dodatkowo w piątek od godz. 17.00. Dla dzieci spowiedź w piątek o godz. 16.00, Msza św. „szkolna” o 16.30. Zachęcamy do odnowy życia w łasce  uświęcającej.

W przyszłą niedzielę, 6 lutego składka specjalna na potrzeby parafii.

Dziękujemy Apostolstwu Dobrej Śmierci i wszystkim pomagającym za pełnienie dyżuru czystości w minionym tygodniu. Prosimy o podjęcie dyżuru Czcicieli Miłosierdzia Bożego. Mile widziani są wszyscy chętni w poniedziałek po mszy wieczornej.

Zachęcamy do lektury katolickiej prasy, a także odwiedzenia naszej kawiarenki Emaus

14 lutego br. kończy się kadencja Parafialnych Rad Duszpasterskich. W procesie wyborów nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej dziś możemy zabrać kartę do zgłoszenia do przyszłej niedzieli kandydatów. Z podaniem danych można zamieścić dwa słowa uzasadnienia i karty wrzucić za tydzień do urn przy drzwiach wejściowych. Naszych reprezentantów musimy zapytać czy wyrażają zgodę, by potem wśród gotowych do tej służby dla parafii wybrać przedstawicieli każdego osiedla. Bardzo serdecznie prosimy o zaangażowany udział w wyborze. Regulamin Rady w gablotach.

Wspomaga nas błogosławieństwo mszalne na drogi czekającego tygodnia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk